Jest dofinansowanie na remont Alei Wojska Polskiego. Prace ruszą w wakacje

2019-05-21 15:00:00 BK

Już w czerwcu bądź lipcu br. mają ruszyć kolejne remonty al. Wojska Polskiego w Kaliszu. Nowa nawierzchnia pojawi się na odcinkach od ul. Serbinowskiej do ronda Westerplatte oraz od ul. Majkowskiej do ul. Stawiszyńskiej. Kalisz dostał dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury wysokości 3,9 mln zł.

Już na początku wakacji mają ruszyć kolejne inwestycje na głównej ulicy naszego miasta – Alei Wojska Polskiego. Remontu doczekają się jej odcinki od ul. Serbinowskiej do ronda Westerplatte oraz od ul. Majkowskiej do ul. Stawiszyńskiej.

W tej sprawie został złożony wniosek do Ministerstwa Infrastruktury o udzielenie Miastu Kalisz dofinansowania w wysokości 4 mln zł. Zapadła pozytywna decyzja.

- Ministerstwo Infrastruktury przychyliło się do wniosku Miasta Kalisza o dofinansowanie przebudowy Alei Wojska Polskiego, etap II. Dzisiaj otrzymaliśmy potwierdzenie informacji, że Kalisz otrzymuje środki rządowe w liczbie 3,9 mln zł – mówi posłanka PiS Joanna Lichocka.

Prace miałyby ruszyć najpóźniej w lipcu br. a termin ich realizacji to październik br.

- Będzie to całkowita rozbiórka i wymiana konstrukcji nawierzchni, nowe krawężniki, chodniki oraz zatoki autobusowe. Będzie to kapitalny remont al. Wojska Polskiego – mówił Krzysztof Gałka, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Kaliszu.

Całkowity koszt inwestycji to 8 mln zł. Miasto zabezpieczyło na ten cel w budżecie 4 mln zł.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ