Polityka

Jerzy Kozłowski odchodzi z Kukiz'15

2019-08-08 11:28:20 BK

Wiceszef klubu Kukiz'15 Jerzy Kozłowski poinformował, że złożył rezygnację z funkcji prezesa 36 Oddziału Stowarzyszenia Kukiz'15 oraz z członkostwa w tym Stowarzyszeniu.

fot. arch. BK
fot. arch. BK

Jerzy Kozłowski wielokrotnie zapowiadał, że zrezygnuje z udziału w ruchu stworzonym przez Pawła Kukiza, gdy ten porozumie się w sprawie startu w wyborach z PSL. Wczoraj, tj. 7 sierpnia poseł zamieścił taką informację na swoim profilu Facebookowym - Uprzejmie informuję, że dziś złożyłem rezygnację z funkcji prezesa 36 Oddziału Stowarzyszenia Kukiz'15 oraz z członkostwa w tym Stowarzyszeniu. Dziękuję wszystkim za współpracę.

Paweł Kukiz i Polskie Stronnictwo Ludowe oficjalnie ogłosili w czwartek, 7 sierpnia wspólny start w wyborach parlamentarnych.

– Moja decyzja dotycząca startu z list PSL jest od początku na „nie” i jej nie zmienię. Absolutnie nie dopuszczam, żeby moja osoba znalazła się na listach PSL - mówił poseł Jerzy Kozłowski.

Kozłowski w latach 80. należał do "Solidarności Walczącej". Działał też w Ruchu Obywatelskim na Rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Jest przedsiębiorcą. Dostał się do Sejmu z list Kukiz'15 w okręgu kaliskim zdobywając 10,5 tys. głosów. Zasiada m.in. w komisji zdrowia, komisji ustawodawczej, a także w komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki. W wyborach samorządowych w 2018 roku ubiegał się o fotel prezydenta Miasta Kalisza.

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ