Jedyne takie miejsce – Kalisz w Programie Pierwszym Polskiego Radia

2019-06-08 14:22:00 red

Program “na żywo” przez rajdową Jedynkę z Kalisza nadawany był od godziny 9.00 do 12.00. Plenerowe studio stanęło tuż przy ratuszu, a na gości czekali gospodarz audycji redaktor Roman Czejarek oraz reporter Maciej Walecki. Goście opowiadali prowadzącym o historii Kalisza, atrakcjach turystycznych, ofercie kulturalnej. Nie zabrakło reportaży radiowych zachęcających do odwiedzania Kalisza – o sporcie i rekreacji na rzece, pieczeniu andrutów i przejażdżkach zabytkowymi autobusami.

fot. MW
fot. MW

Do rozmowy o mieście zaproszono Krystiana Kinastowskiego, prezydenta Miasta Kalisza, który zapraszał słuchaczy do Kalisza i mówił o jego wyjątkowości. Na pytania Romana Czejarka odpowiadali aktorka Barbara Wypych, laureatka Nagrody Miasta Kalisza, malarz Wojciech Brewka, autor dziś odsłoniętego muralu na ścianie budynku przy ul. Górnośląskiej. Regionalista Piotr Sobolewski przybliżył historię Kalisza, tajemnice świątyń i najstarszych zabytków, a ksiądz prałat Jacek Plota, kustosz Narodowego Sanktuarium Św. Józefa przedstawił patrona miasta oraz Skarbiec Sanktuarium. Grażyna Schlender, dyrektorka Archiwum Państwowego w Kaliszu mówiła o badaniach nad najnowszą historią miasta.

Przedstawiono Kalisz, jako miasto wielkich artystów, licznych festiwali, wydarzeń kulturalnych i sportowych, z ciekawą ofertą turystyczną.

Z mikrofonem w ręku o trwającym święcie, znanych kaliszanach, ciekawostkach i mało znanych faktach z dziejów Kalisza opowiedzieli: dziennikarz i prezenter Robert Kuciński oraz reprezentujące Urząd Miasta Grażyna Dziedziak, Anna Woźniak, Agata Wierzejska-Holewska i Iwona Cieślak.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ