Motoryzacja

Jednego dnia czworo kierowców straciło prawo jazdy

2020-09-13 14:00:00 red. za KMP Kalisz

Policjanci stanowczo zwalczają agresywne zachowania na drogach. Jednym z takich nieodpowiedzialnych zachowań, jest lekceważące łamanie ograniczeń prędkości. Tylko jednego dnia, kolejne cztery osoby straciły prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Pamiętajmy, że piękna pogoda nie gwarantuje bezpieczeństwa na drodze.

zdjęcie ilistracyjne
zdjęcie ilistracyjne

Niełatwo zrozumieć powód przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kierowcy próbują w różny sposób wytłumaczyć swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Najczęściej spóźnieniem do szkoły lub pracy, pilnymi zakupami w sklepie, który za chwilę będzie zamykany lub po prostu zamyśleniem. Niestety w tym wszystkim zapominają, że przekraczając tak znacząco prędkość, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, narażają nie tylko siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też zaostrzone zostały przepisy w tym zakresie i za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h policjanci mają obowiązek zatrzymać prawo jazdy kierującemu, a starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawień na 3 miesiące. Niestety w dalszym ciągu znajdują się kierowcy, których nie zniechęcają nawet tak dotkliwe konsekwencje przekroczenia prędkości, jak wysoki mandat i zatrzymanie uprawnień do kierowania pojazdami.

Tylko jednego dnia policjanci z ruchu drogowego zatrzymali czterech kierowców, którzy jechali w obszarze zabudowanym powyżej 100 km/h. Wszystkie kontrole miały miejsce na terenie powiatu kaliskiego. Kierująca hondą kobieta jechała z prędkością 102 km/h. Kolejni zatrzymani do kontroli kierowcy skody i volvo, rozpędził swoje pojazdy do 108 km/h. Swoistym niechlubnym rekordzistą tego zestawienia, był kierowca BMW, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością, aż 120 km/h.

Wszyscy kierowcy ponieśli już konsekwencje swoich lekkomyślnych zachowań na drodze. Dwie pierwsze z nich to mandat i punkty karne. Kolejne, to zatrzymanie prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ