Społeczne

Jedna firma zgłosiła się do obsługi roweru miejskiego w Kaliszu. Sezon ruszy już 1 czerwca!

2021-05-07 12:30:00 BK

Miasto Kalisz ogłosiło 19 kwietnia przetarg na świadczenie usługi polegającej na uruchomieniu, zarządzaniu i kompleksowej eksploatacji systemu roweru miejskiego w Kaliszu w 2021r. Zwoją ofertę zgłosiła tylko jedna firma - Nextbike Polska, która obsługiwała Kaliski Rower Miejski w poprzednich sezonach.

fot. MW
fot. MW

Na początku roku Miasto ogłosiło przetarg na „Świadczenie usługi polegającej na uruchomieniu, zarządzaniu i kompleksowej eksploatacji systemu roweru miejskiego w Kaliszu w latach 2021-2023. Na początki kwietnia ZDM poinformował o unieważnieniu przetargu na uruchomienie roweru miejskiego ponieważ jedyna oferta, która wypłynęła przewyższała kwotę przeznaczoną na to zadanie. 19 kwietnia ogłoszony został nowy przetarg. Zgłosiła się tylko jedna firma, która obsługiwała Kaliski Rower Miejski w poprzednich sezonach - Nextbike Polska.

Zadanie obejmuje uruchomienie minimum 17 stacji, umożliwiających wypożyczenie rowerów, zlokalizowanych
na terenie miasta Kalisza. W ramach Przedmiotu Zamówienia Wykonawca uruchomi system pn. Kaliski Rower Miejski oraz będzie świadczył usługę przez okres 5 miesięcy, od 01.06.2021r. do 31.10.2021r.

W ramach usługi miałyby być trzy rodzaje stacji: stacja standardowa - wyposażona w 12 stojaków rowerowych, i 8 szt. rowerów standardowych, stacja zawierająca rowery dziecięce wyposażona w 12 stojaków rowerowych dla standardowych rowerów i 8 rowerów standardowych, 5 stojaków dla rowerów dziecięcych, na których pojawi się 5 rowerów dziecięcych. Będzie też stacja o powiększonej liczbie stojaków - wyposażona w 18 stojaków rowerowych, na którą pojawi się 8 szt. rowerów standardowych.

Dodatkowo Wykonawca zobowiązany był do zapewnienia rowerów specjalnych tj.: minimum 3 szt. rowerów typu cargo; minimum 4 szt. rowerów typu tandem.

Nextbike Polska, która jako jedyna złożyła ofertę na kwotę 739.845,00 zł oferuję 17 stacji rowerowych, ale nie zapewnia rowerów specjalnych typu cargo czy tandem. Ponadto kwota przekracza budżet jaki na ten cel przeznaczyło Miasto. Zamawiający wygospodarował 729.165,86 zł.

- Chcemy jak najszybciej rozstrzygnąć przetarg i planujemy od 1 czerwca uruchomić w Kaliszu rower miejski - informuje portal Calisia.pl, Krzysztof Gałka, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich. - Kwota oferty jest minimalnie wyższa, dlatego ją zaakceptujemy. Zaakceptujemy również brak rowerów specjalnych. Zależy nam na tym, żeby ten rower miejski ruszył.

Miasto przyjmie ofertę firmy i rower miejski zgodnie z planem ma ruszyć 1 czerwca br.

 
Jak wyglądał sezon roweru miejskiego w ubiegłym roku?
 
6 maja 2020 roku pojawiły się 283 rowery na 30 stacjach w całym mieście. Ze względu na panującą epidemię koronwawirusa newralgiczne elementy rowerów, takie jak kierownice, siodełka, linki, manetki oraz terminale były dezynfekowane w ramach codziennej pracy osób serwisujących oraz relokujących rowery miejskie we wszystkich działających systemach, których operatorem był Nextbike Polska.
 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ