Biznes

Jeden z najnowocześniejszych oddziałów Alior Banku otwarty w Kaliszu! [zdjęcia]

2021-07-22 14:30:00 redakcja

22 lipca, przy ulicy Polnej 14 w Kaliszu otwarty został oficjalnie oddział Alior Banku w nowym formacie. Jest to jeden z 44 najnowocześniejszych, digitalowych oddziałów w Polsce. Czym się wyróżnia? Co oferuje? Sprawdziliśmy.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Oficjalnego otwarcia oddziału dokonali m.in. Iwona Duda, prezes Alior Banku oraz Katarzyna Dziwulska, dyrektor zarządzająca pionem sprzedaży dla klienta indywidualnego, Zbigniew Czelusta, Dyrektor kaliskiego Oddziału Alior Bank S.A. Nie zabrakło symbolicznego przecięcia wstęgi, zwiedzania nowoczesnych pomieszczeń oddziału a także okolicznościowego tortu. 

- Na nowoczesnym oddziale postawiliśmy na trzy zasady - wygoda, ekologia i digitalizacja. Bankierzy będą dbali o to by budować bardzo dobre relacje z klientami, być ich doradcami a także wprowadzać klientów w świat cyfrowy - mówiła Iwona Duda, prezes Alior Banku. - Estetyka oddziału jest piękna. Korzystamy ze sprzętów pochodzących z materiałów ekologicznych. Musimy dbać o ekologię i trzeba zacząć od siebie.

W oddziale Alior Banku w Kaliszu wydzielono trzy główne strefy, z których każda pełni odmienną rolę. Pierwsza strefa, czyli strefa obsługi, obejmuje m.in. przytulną przestrzeń powitalną, gdzie na klientów czeka kawa i herbata z upraw ekologicznych oraz filtrowana woda. Obok znajdują się stanowiska obsługowe, wyposażone w narzędzia niezbędne do wykonania wszystkich operacji. Wydzielone zarówno wizualnie, jak i akustycznie dają poczucie komfortu i zapewniają potrzebną w banku dyskrecję.Z kolei w strefie digital klient z pomocą bankiera może wypróbować bankowość internetową i aplikację mobilną, po raz pierwszy się zalogować i sprawdzić działanie tych rozwiązań. Tuż obok klienci mogą zobaczyć drugie, pozabiznesowe oblicze banku, który angażuje się w pomoc charytatywną i wspiera kulturę i sztukę oraz sport. W tej sekcji bank prezentuje swoje działania społeczne. Bankier wesprze klienta także podczas korzystania z bankomatu i wpłatomatu, który został umieszczony przy wejściu do oddziału.

- Nie ma bariery sprzętowej. Oferujemy strefę z darmowym Wi-Fi. Staramy się przenosić naszych klientów do internetu, ale nie zawsze mają do tego odpowiedni sprzęt lub nie zawsze mają wystarczającą wiedzę. Wtedy służymy pomocą - mówił Zbigniew Czelusta, Dyrektor kaliskiego Oddziału Alior Bank S.A.Kolejna strefa to sale spotkań, gdzie można umówić się z bankierem na indywidualną rozmowę. Wydzielone akustycznie pomieszczenia mają służyć spotkaniom z klientami, gdy rozmowa wymaga więcej poufności i prywatności. Szklane ściany gabinetu przesłonięte są grafiką uniemożliwiającą identyfikację przebywających w nim osób. Pomieszczenia te, podobnie jak stanowiska obsługowe, są wyposażone we wszystkie niezbędne sprzęty.Trzecia strefa to miejsce pracy bankierów, niedostępne już dla klientów. Jest ono wyposażone w ekran, na którym bankierzy mogą sprawdzać m.in godziny rezerwacji poszczególnych sal spotkań. Ponadto, w oddziale został wydzielony pokój do rozmów telefonicznych ze specjalnymi stanowiskami z akustycznego filcu. Dzięki temu bankierzy mogą w ciszy i komforcie rozmawiać z klientami.

W oddziale zostały wykorzystane materiały i produkty lokalnych dostawców. W dużej mierze są to surowce z recyklingu. Przykładem mogą być blaty wyprodukowane z przetworzonych kubków po jogurtach, tapicerki oraz sufity z materiału po recyklingu butelek PET. Ponadto część wyposażenia została wytworzona z drewna z roślin szybkorosnących.Oddział został zaplanowany tak, by ograniczać zużycie zasobów. W przestrzeni zwiększono dostęp do światła dziennego, a zamontowane światła LED dopasowują się pod kątem natężenia światła i koloru do pory dnia. W oddziale można napić się filtrowanej kranówki – zarówno gazowanej, jak i niegazowanej. Kawa i herbata serwowane w oddziale pochodzą z ekologicznych upraw, a akcesoria do serwowania napojów są w 100 proc. biodegradowalne.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Te artykuły mogą cię zainteresować