Motoryzacja

Jechała 117 km/h w zabudowanym. 27-latka straciła prawo jazdy

2020-03-24 17:00:00 red. za KMP Kalisz

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nie ustają w walce z piratami drogowymi, którzy rażąco przekraczają dopuszczalne limity prędkości i stwarzają tym samym realne zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. Jedną z ostatnich osób, której funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy, była 27-latka, która w obszarze zabudowanym jechała z prędkością 117 km/h.

fot. ilustracyjne BK
fot. ilustracyjne BK

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierującą fordem kobietę na ul. Wrocławskiej w Kaliszu. Kierująca jechała jechała zdecydowanie za szybko. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h, kobieta jechała z prędkością 117 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali kierującej dokument prawa jazdy. Dodatkowo w związku rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, aż o 57 km/h, nałożyli na kierującą mandat karny. W związku z popełnionym wykroczeniem na konto 27-latki wpłynęło również 10 punktów karnych.

Zwracamy się z apelem do wszystkich użytkowników dróg o przestrzeganie przepisów oraz zachowanie ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drogach. Miłośnicy szybkiej jazdy muszą mieć świadomość, że policjanci nie będą stosować żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych przekraczających dozwoloną prędkość czy wyprzedzających "na trzeciego".

 

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ