Motoryzacja

Jechał samochodem pod wpływem alkoholu i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów

2021-07-21 13:30:00 red. za KMP Kalisz

Kaliscy patrolowcy 19 lipca po godzinie 23:00 zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz 29-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz złamanie orzeczonego przez sąd środka karnego.

fot. KMP Kalisz
fot. KMP Kalisz

Policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej wczoraj po godz. 23:00 zwrócili uwagę na audi, którego kierowca miał problem z utrzymaniem właściwego toru jazdy. W związku z podejrzeniem, że osoba siedząca za kierownicą auta może być pijana, zatrzymali pojazd do kontroli.

W trakcie rozmowy, policjanci wyczuli od 29-latka woń alkoholu, badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Kiedy mundurowi sprawdzili dane kierującego okazało się, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd, który obowiązuje do 2024 roku.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale również za złamanie sądowego zakazu.

Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować