Społeczne

Jechał 138 km/h w terenie zabudowanym. 37-latek stracił prawo jazdy

2020-11-28 14:00:00 red. za KMP Kalisz

Aż o 88 km/h za dużo miał na liczniku kierowca porsche zatrzymany do kontroli przez policjantów z kaliskiej drogówki. 37-latek w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

fot. KMP Kalisz
fot. KMP Kalisz

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podczas swoich codziennych służb monitorują sytuację na drogach. Funkcjonariusze starają się eliminować z ruchu tych, którzy w sposób realny zagrażają życiu i zdrowiu innych, a do takich z pewnością można zaliczyć osoby, które w sposób rażący przekraczają dopuszczalne limity prędkości. Łamiący przepisy ruchu drogowego muszą mieć świadomość, że funkcjonariusze nie będą tolerancyjni dla osób stwarzających zagrożenie na drodze. Wczoraj przekonał się o tym 37-letni kierowca porsche, zatrzymany do kontroli drogowej na terenie Kalisza. Mężczyzna w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 138 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali kierującemu uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy. Dodatkowo w związku rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, aż o 88 km/h nałożyli na kierowcę mandat karny. Na jego konto wpłynęło również 10 punktów karnych.

Od początku roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zatrzymali od początku roku 528 dokumentów uprawniające do kierowania pojazdami, w związku przekroczeniem przez kierowców prędkości, o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ