Janina Kościelniak Honorowym Członkiem TPK

2011-11-26 16:30:37 ela za Ewa Obała

Na Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu członków Towarzystwa Przyjaciół Książki w Kaliszu w dniu 16 listopada 2011 r. miało miejsce nadanie honorowego członkowstwa Pani Janinie Kościelniak. Ta znakomita Kaliszanka obchodziła również 90 rocznicę urodzin (18 listopada).

 prof. dr hab. Ewa Andrysiak, Ryszard Templewicz, prof. dr hab. Krzysztof Walczak, p. Janina Kościelniak
prof. dr hab. Ewa Andrysiak, Ryszard Templewicz, prof. dr hab. Krzysztof Walczak, p. Janina Kościelniak
Ceremonii wręczenia dyplomu i przekazania życzeń w imieniu zebranych dokonała pani prezes TPK prof. dr hab. Ewa Andrysiak oraz wiceprezesi Ryszard Templewicz i prof. dr hab. Krzysztof Walczak. Uroczystość odbyła się w Książnicy Pedagogicznej im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu, na której dostojna Jubilatka opowiadała o swoich pasjach czytelniczych i filmowych oraz ciekawych przeżyciach i swoich specjalnych przepisach kulinarnych.
Pani Janina Kościelniak z domu Babiuch, miłośniczka pięknej książki, filmu, ekslibrisu i dobrej kuchni, od 67 lat jest żoną Władysława Kościelniaka, kaliskiego regionalisty, malarza, grafika, rysownika oraz felietonisty, a także matką Cypriana Kościelniaka absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wykładowcy na Uniwersytecie w Utrechcie w Holadii.
W niejednokrotnych wypowiedziach pan Władysław Kościelniak podkreślał, że żona jest dla niego największą podporą, dobrym duchem, przyjacielem, znakomitym krytykiem, który potrafi obiektywnie ocenić jego artystyczne dokonania, dobrze gotuje i nazywa ją Naną.
Z okazji jakże pięknej rocznicy urodzin składamy Pani Janinie raz jeszcze najszczersze wyrazy uznania oraz najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności. Oby nie brakowało Pani sił i nieustającego zapału w realizowaniu swoich pasji i zainteresowań. Dziękujemy za pogodę ducha i piękny uśmiech na twarzy.
test: Ewa Obała

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ