Społeczne

Jaka pogoda na weekend? Czeka nas ocieplenie

2021-04-09 09:30:00 IMGW

Najbliższy weekend będzie ciepły. Niedziela pogodowo najładniejsza. Po weekendzie możliwe ponowne ochłodzenie. Oto pogoda na weekend przygotowana przez synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne
W piątek przeważać będzie pogodne niebo, zwłaszcza rano. W ciągu dnia od północnego zachodu zachmurzenie będzie wzrastać do dużego, a na wybrzeżu pojawią się przelotne opady deszczu. Będzie już nieco cieplej, zwłaszcza na południu Polski. Temperatura maksymalna wynosić będzie od 7°C na północnym wschodzie do 13°C na południowym zachodzie. Odczuwalnie będzie nieco chłodniej, za sprawą umiarkowanego i porywistego wiatru. Najsilniej wiać będzie w obszarach podgórskich Karpat – do 70 km/h oraz w górach – do 80 km/h.
 
W sobotę Polska przedzielona będzie strefą falującego frontu atmosferycznego, rozciągającą się od Suwalszczyzny po Ziemię Lubuską. Na północny zachód od tej linii na niebie przeważać będą chmury i występować będą opady deszczu. Na południowym wschodzie będzie pogodnie i znacznie cieplej. Temperatura maksymalna prognozowana jest od 5°C, 8°C na północnym zachodzie do 18°C miejscami na południu. Porywisty wiatr utrzyma się tylko w obszarach podgórskich i w górach.
 
W niedzielę ciepło będzie już niemal w całym kraju. Więcej chmur i opady deszczu występować będą jeszcze na krańcach północnych, a na przeważającym obszarze Polski będzie na ogół pogodnie. Temperatura maksymalna wzrośnie niemal w całym kraju powyżej 15°C i będzie wynosić od 12°C do 18°C. Nieco wzrośnie prędkość wiatru, który okresami będzie porywisty.
 
Od poniedziałku stopniowo od zachodu ponownie zacznie się ochładzać, a opady deszczu w kolejnych dniach zaczną przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg.
 
Na stabilizację pogody i pozostanie wiosennej aury już na dobre musimy jeszcze zaczekać. Tymczasem postarajmy się jak najlepiej wykorzystać nadchodzący wielkimi krokami ciepły i dość pogody weekend.
 
Codzienne aktualizacje prognoz pogody na bieżąco w naszym serwisie:
Ostrzeżenia hydrologiczne i meteorologiczne:

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ