Obiekt został gruntownie zmodernizowany i przystosowany dla potrzeb Uniwersytetu Kaliskiego. Prace objęły nie tylko wnętrze dawnego banku, ale również jego najbliższe otoczenie, w tym patio: – Za nami 2 lata intensywnych prac pod czujnym okiem konserwatora, z dbałością o każdy szczegół. Dzięki temu 100-letni budynek banku przy pl. Bogusławskiego 2 odzyskał dawny blask i dziś jest jednym z najpiękniejszych obiektów w mieście, a już za kilka dni stanie się sercem naszej uczelni – czytamy w mediach społecznościowych uczelni.
W budynku będzie się mieścił rektorat Uniwersytetu Kaliskiego. Swoją siedzibę będą miały tu także działające w uczelni instytuty. Przy Bogusławskiego znajdą się również sale wykładowe. Sala główna została tak zaprojektowana, że będzie w niej można organizować uroczystości, posiedzenia senatu uczelni, a także kameralne koncerty.
Efekty modernizacji będzie można zobaczyć 15 marca w godzinach od 10:00 do 15:00 podczas drzwi otwartych. Wejścia grup co 30 minut.
Umowa z wykonawcą prac remontowych opiewała na kwotę 44 mln zł. W październiku 2019 roku zabytkowy budynek Banku Narodowego przy pl. Bogusławskiego, stał się własnością PWSZ, dzisiejszego Uniwersytetu Kaliskiego. Prof. Andrzej Wojtyła, rektor uczelni podpisał wówczas w Warszawie akt notarialny.
W października 2020 roku., ruszyły prace remontowe muru przy byłym Banku Gospodarstwa Krajowego. Wyburzony został fragment muru od strony ul. Teatralnej, który był już w słabej kondycji. Ten odcinek muru został odbudowany. Prace wykonała firma KEMPA s.c. z Ostrzeszowa za kwotę 260 tys. zł.
Budynek, którego właścicielem był Bank Gospodarstwa Krajowego, znajdujący się w Kaliszu na Placu Wojciecha Bogusławskiego 2, to zabytkowy obiekt. Jak podają kaliscy historycy w 1894 roku wybudowano tutaj siedzibę Towarzystwa Cyklistów. Kolejnym właścicielem obiektu był Rosyjski Bank Państwa, a po odzyskaniu niepodległości mieściła się w nim siedziba Banku Polskiego. Obiekt przetrwał do naszych czasów praktycznie w niezmienionym stanie. Do 2003 roku mieścił się tam oddział Narodowego Banku Polskiego, który następnie został przekazany Bankowi Gospodarstwa Krajowego.