Społeczne

Jak zapowiada się pogoda w tym tygodniu? W niedzielę nawet do 26 stopni Celsjusza!

2021-05-03 18:08:51 red.

Majówka nas nie rozpieszczała. Temperatury nie zachęcały do spacerów, a deszczowa niedziela zatrzymała nas w domach. Szykuje się jednak przełom w pogodzie. 

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Zgodnie z najnowszą prognozą IMGW początek tygodnia upłynie pod znakiem pochmurnej, okresami deszczowej pogody. Na północnym wschodzie i wysoko w górach może nawet spaść śnieg, ale zdaniem synoptyków będzie to ostatni w najbliższym czasie zimowy epizod w Polsce.

W poniedziałek w całym kraju sporo chmur. Synoptycy nie wykluczają pojawienia się małego gradu lub krupy śnieżnej. Temperatura? Od 8 do 11 st. C., chłodniej na Suwalszczyźnie i na Podhalu - około 5-7 st. C. Nocą z poniedziałku na wtorek na wschodzie, w centrum i w rejonach podgórskich temperatura powietrza przy gruncie może spaść miejscami do -2 st. C. Będzie to najprawdopodobniej ostatnia noc z przymrozkami.

Wtorek nie przyniesie jeszcze dużych zmian. Możemy spodziewać się dość silnego wiatru i deszczu. Na zachodzie i w centrum możliwe również burze. Słońce może pojawić się natomiast na południu i południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od 9 st. C. nad morzem, około 13 st. C. w centrum i na zachodzie, do 16 st. C. na południowym wschodzie.

W środę w całej Polsce będzie pochmurno, ale mogą pojawić się większe przejaśnienia. IMGW ostrzega przed lokalnymi burzami na zachodzie. Temperatura wyniesie od 10 st. C. nad morzem do 19 st. C. na południowym wschodzie.

Kolejny dzień zapowiada się deszczowo niemal w całym kraju. Słupki rtęci spadną do 9-13 st. C. Sytuacji nie poprawi porywisty wiatr, który spotęguje poczucie chłodu.

Aura zacznie widocznie się poprawiać już od piątku. W południowej Polsce temperatura może wzrosnąć do 17 st. C. Deszcz popada już tylko przelotnie, synoptycy nie wykluczają lokalnych burz.

Sobota to kolejny cieplejszy dzień, termometry na południu kraju wskażą nawet 23 st. C. Chłodniej będzie na północy i nad morzem. Tam nadal około 10-12 st. C.

Niedziela to długo wyczekiwany przełom. Temperatura znacznie wzrośnie w całym kraju. We wszystkich regionach będzie powyżej 20 st. C. Zgodnie z prognozą IMGW, na południu termometry wskażą do 26 st. C., ale wyższym temperaturom towarzyszyć mogą przelotne opady deszczu.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ