Jak chronić dom lub firmę?

2012-09-21 09:00:00 reklama

W ostatnim czasie na terenie Kalisza i okolic dochodzi do wielu włamań do prywatnych domów i małych lokalnych firm. Kradzieże z włamaniami mają charakter szybkiego przeszukania budynku. Najczęściej ginie biżuteria, laptopy, telefonu komórkowe, niewielkie ilości gotówki. Po za utratą wartościowych przedmiotów dochodzi do wielu zniszczeń w obiektach: uszkodzone drzwi, okna, futryny itd. O tym jak ustrzec się przed włamaniem i kradzieżą rozmawiamy z Maciejem Waniorkiem – Prezesem Zarządu Biura Usług Detektywistyczno - Ochronnych „LEX” sp. z o.o.

www.lex-ochrona.com.pl
www.lex-ochrona.com.pl
Jak zabezpieczyć się przed włamaniem?
Nietrudno zauważyć, że przybywa domów chronionych fachowo. Na ogrodzeniach coraz częściej można zauważyć czujniki, kamery i wywieszki z napisem "obiekt chroniony", świadczące o tym, że właściciele mają umowę z firmą ochroniarską.
Najtańszym a zarazem jednym z najskuteczniejszych sposobów na zabezpieczenie domu jest montaż systemu alarmowego którego obsługę powierzymy fachowej agencji ochrony.
W agencji monitorowane są sygnały pochodzące z systemu alarmowego w domu - gdy pojawia się zagrożenie (do stacji dociera sygnał alarmowy z domu), natychmiast wysyłany jest patrol interwencyjny, który - zależnie od uprawnień - może sprawdzić tylko teren posesji lub szukać intruza w domu.
Jak wybrać biuro ochrony?
- Dowiedz się ile lat firma funkcjonuje na Twoim terenie?
- Zapytaj jak Twój system alarmowy zainstalowany w domu będzie się łączył z biurem ochrony? Profesjonalne agencję ochrony mają wykupioną własną łączność radiową. Agencje które oferują najtańsze usługi do łączności wykorzystują usługi operatorów komórkowych – co pozwala na szybkie zablokowanie sygnałów i utratę łączności z Twoim alarmem. Wszyscy wiemy również jak działają sieci komórkowe w takie dni jak Święta czy Sylwester…
- Zapytaj się czy firma posiada Centrum Monitorowania na miejscu czy w innym mieście? Firmy które posiadają lokalne Centra Monitorowania na pewno zareagują szybciej gdyż obsługa Centrum łatwiej wytłumaczy patrolowi interwencyjnemu gdzie i jak dojechać na miejsce (lokalne firmy działają podobnie do Policyjnych patroli. Firmy które nie posiadają lokalnych stacji monitorowania mają o wiele trudniej wytłumaczyć patrolowi który jest na miejscu jak dojechać do specyficznie położonych obiektów).
- Dowiedz się czy patrole interwencyjne są dwu czy jedno osobowe? Wiele firm żeby ograniczyć koszty wysyła patrole jednoosobowe co często doprowadza do nieskutecznej interwencji.
- Zawsze pytaj czy osoba z którą rozmawiasz – przedstawiciel, instalator czy pracownik grupy interwencyjnej posiada licencję. Pamiętaj, że podpisując umowę z agencją ochrony powierzasz jej swój majątek ale również życie i zdrowie. Profesjonalne agencje ochrony zatrudniają tylko osoby z licencjami w celu wyeliminowania osób karanych chcących wykorzystać kontakty i znajomości do celów kryminalnych. W dużych agencja ochrony dochodzi do częstej rotacji pracowników co często doprowadza do wypływania informacji o ochranianych obiektach.Serdecznie zapraszam do skorzystania z usług naszego Biura. Wyceny na nasze systemy alarmowe wykonujemy w ciągu 24 godzin. Wizyta naszego przedstawiciela i profesjonalny kosztorys jest całkowicie bezpłatna i niezobowiązująca.
Oferujemy bezpłatny serwis i przegląd zainstalowanych już systemów alarmowych!

LEX – CHRONIMY NAJLEPSZYCH!


Biuro Usług Detektywistyczno-Ochronnych “LEX” sp. z o.o.
ul. Poznańska 95, 62-800 Kalisz
Telefon ws. oferty: 502-200-224
Telefony alarmowe: 62 502-20-50; 512-330-440
e-mail: biuro@lex-ochrona.com.pl
www.lex-ochrona.com.pl

Więcej o Biurze Usług Detektywistyczno-Ochronnych “LEX” przeczytacie w artykule : Chronimy Was od 20 lat - Biuro Ochrony ”LEX”

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować