Motoryzacja

Jak będzie się nazywało rondo u zbiegu ulic Podmiejskiej i Wyszyńskiego?

2020-11-21 11:00:00 red

Na najbliższej Sesji Rady Miasta radni zdecydują o nazwie budowanego aktualnie ronda u zbiegu ulic. Podmiejskiej i Wyszyńskiego. Miasto przedstawiło swoją propozycję.

fot. Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta
fot. Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta

- Przewodniczący Rad Osiedlowych Dobrzec P i Dobrzec W przedłożyli wspólną propozycję nadania dla nowo budowanego ronda na drodze krajowej nr 25 na skrzyżowaniu ulic Podmiejskiej i Prymasa Stefana Wyszyńskiego nazwy „Rondo Honorowych Dawców Krwi” – pisze w uzasadnieniu do uchwały, która będzie procedowania w najbliższy czwartek na Sesji Rady Miasta, prezent Krystian Kinastowski.

Z podobną propozycją wystąpiła wcześniej, bo w 2015 roku Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa w Kaliszu.

Według tej samej uchwały nowo wybudowana droga lokalna biegnąca od nowo wybudowanego Ronda Wincentego Witosa w kierunku północno-wschodnim ma nosić nazwę ul. Rozwojowa.

Projekt uchwały - TUTAJ.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ