Zdrowie

Jak aktualnie funkcjonuje Punkt Szczepień Powszechnych w Kaliszu?

2021-10-20 11:56:37 red za UM Kalisz/Agnieszka Pawełczyk- Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych

W Punkcie Szczepień Powszechnych w Akademii Kaliskiej można zaszczepić się pierwszą, drugą i trzecią dawką szczepionki.

zdjęcie ilustracyjne/fot. Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta
zdjęcie ilustracyjne/fot. Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta

Przypomnijmy, że:

- w każdą środę października w godz. 9.00-17.00 preparatem firmy Pfizer

- w każdy piątek października w godz. 9.00-17.00 jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson oraz preparatem firmy Pfizer

Do szczepienia trzecią dawką uprawnione są osoby powyżej 50. roku życia oraz pracownicy medyczni, mający stały kontakt z pacjentami.

Trzecią dawkę szczepienia można przyjąć w odstępie 6 miesięcy od drugiej dawki szczepienia.

Szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych nie wymagają wcześniejszej rejestracji.

Więcej informacji można uzyskać pod pod numerami telefonu: 518 651 553 i 518 646 378.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ