Społeczne

Jadą na rowerach na Hel dla Jagódki!

2022-06-16 15:00:00 BK

16 czerwca ekipa 12 osób wsiadła na rowery i ruszyła na Hel. Wyprawa potrwa do 19 czerwca a przejadą 382 km! Każdy kilometr przejechany przez każdego z cyklistów to złotówka na leczenie chorej na SMA Jagódki Michalak. 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Z samego rana, 16 czerwca, z centrum przesiadkowego przy ul. Majkowskiej w Kaliszu ruszyła mocna ekipa 12 osób w tym tata Jagódki Michalak, by za 4 dni dotrzeć na Hel, pokonując 382 km. 

- Pomysł pojawił się, kiedy Jagoda była w ciężkim stanie w szpitalu. Mieliśmy dwa tygodnie na organizację. A było bardzo ciężko, bo darczyńców i sponsorów brakuje. Mamy nadzieję, że podczas trasy ludzie będą wrzucać do puszek, udostępniać i informować o Jagódce – opowiada Karolina Sokołowska, organizatorka akcji.

Na rowery wsiedli: Damian Więckowski , Jakub Kalinowski , Cezary Kowalski , Nicolas Sieradzan, Jan Sieradzan, Aldona Strzelczyk , Grzegorz Strzelczyk, Anna Szczot , Oliwia Szczot, Edyta Dymarczyk , Andrzej Posiła, Małgorzata Pachura.

- Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji o Jagódce dowie się cała Polska. Mamy do pokonania 450 kilometrów. Mamy zapewnione dwa noclegi na polu namiotowym, a jeden w hotelu. Trasa jest zaplanowana na cztery dni, bo w niedzielę mamy zamiar dojechać na Hel. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze – mówi Jakub Michalak, tata Jagódki.

Każdy może wesprzeć akcję wpłacając środki: https://www.siepomaga.pl/pomagamyjagodce?fbclid=IwAR0TutWORLeQvmFnNiT6cUD0inWo6guJwZxhywfO3X6ordp6DF3-rKivJ10

Środki na leczenie Jagódki można wpłacać także: https://www.siepomaga.pl/jagoda-sma

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować