Sport

Jacek Pasiński: „Niestety ze zdrowiem nie wygramy”

2020-11-23 07:30:00 Energa MKS Kalisz

Pierwsze od 1 listopada spotkanie siatkarek Energa MKS-u Kalisz niestety zakończyło się porażką z DPD Legionovią Legionowo. W międzyczasie zawodniczki przeszły pierwszą kwarantannę w tym sezonie. Do początku listopada szczęście dopisywało kaliskiemu zespołowi, ale w końcu i podopieczne Jacka Pasińskiego trafiły na przymusową izolację. W pierwszym meczu nie udało się przezwyciężyć skutków kwarantanny. – Niestety ze zdrowiem nie wygramy, ze względu na zdrowie nie mogłem jeszcze skorzystać ze wszystkich zawodniczek. Przegraliśmy, chociaż zawodniczki, które pojawiły się na parkiecie walczyły o jak najlepszy wynik – powiedział po meczu szkoleniowiec Energa MKS-u Kalisz.

fot. Energa MKS Kalisz
fot. Energa MKS Kalisz

Trener siatkarek Energa MKS-u Kalisz Jacek Pasiński: W drugim secie zagraliśmy lepiej. Tutaj dało o sobie znać to, co do tej pory było naszą domeną. Wygrywaliśmy końcówki, tutaj po niezłym drugim secie tę końcówkę przegraliśmy, czego następstwem był wynik końcowy. Mieliśmy stan 20:20, ale seta ostatecznie przegrywamy do 22. Na analizę przyjdzie czas, na pewno popracujemy nad tym co było efektem tego przestoju i braku pewnej konsekwencji w grze, niemniej takie jest życie, taki jest sport.

Dzisiaj przegrywamy również na parkiecie, ale przegrywamy też z koronawirusem, który wybił nas z treningu, wybił nas z grania. Niestety ze zdrowiem nie wygramy, ze względu na zdrowie nie mogłem jeszcze skorzystać ze wszystkich zawodniczek. Przegraliśmy, chociaż zawodniczki, które pojawiły się na parkiecie walczyły o jak najlepszy wynik. Nie da się przygotować zespołu do meczu po jednym treningu w pełnym składzie, trening w okrojonym składzie wiążę się z tym, że nie jest tak efektywny jak normalny trening w pełnym zestawieniu. Na szczęście od poniedziałku wracamy do pracy, musimy się otrząsnąć jak najszybciej i wrócić do naszego normalnego poziomu.

 

Już w piątek kaliszanki zagrają u siebie z trzecią drużyną w tabeli TAURON Ligi, Radomką Radom, jakie są perspektywy przed tym meczem?

Jacek Pasiński: Plan na to spotkanie to walka, walka i jeszcze raz walka. Nie zwieszamy głów, musimy się podnieść bardzo szybko po tym meczu, żeby stawić czoła jednej z najlepszych drużyn obecnego sezonu – Radomce Radom. Na pewno jest to mocny zespół, który wrócił z kwarantanny już jakiś czas temu, ostatnio zagrał bardzo dobry mecz z Budowlanymi. Myślę, że będziemy gotowi sprostać wyzwaniu w postaci walki i determinacji, natomiast jaki będzie wynik sportowy, to czas pokaże.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ