IX Przegląd Twórczości Małego Artysty

2019-03-22 19:08:00 MS

W Centrum Kultury i Sztuki odbyło się wielkie widowisko. IX Przegląd Twórczości Małego Artysty- to kolejna edycja prezentacji przedszkolaków na dużej scenie.

fot. MS
fot. MS

Jak w ubiegłym roku organizatorem całego zamieszania było Stowarzyszenie Muzyczny Świat przy współudziale UM Kalisza i Wydziału Kultury i Sztuki, Sportu i Turystyki. Program przygotowało MUSIC STORE wraz z dziećmi z 12 przedszkoli i szkół.

Celem przeglądu było pokazanie przybyłej publiczności osiągnięć dzieci, które na co dzień w przedszkolu lub w szkole uczestniczą w zajęciach rytmicznych, tanecznych i wokalnych.

W barwach reflektorów podziwialiśmy dzieci z PP nr 1, NP Zielone Łąki, PP nr 29 Krasnala Hałabały, PP nr 6, PP nr 19 Razem, PP nr 27- Radość, PP nr 2 Pod Kasztanami w Nowych Skalmierzycach, PP w Ociążu, PP nr 28 Bajka, PP sióstr Nazaretanek, ZSP nr 2. Gościnnie zaśpiewały Wiktoria i Lena- SP nr 24 i zatańczyli wychowankowie SP s. Nazaretanek oraz zespół” Cześć mamo” ze szkoły Music Store.

Nad całością czuwały p. Dominika Kaczała, Maria Chwedkowska, Klaudia Poziemska, Iwona Wiatr, Izolda Huchla i Magdalena Olek. Podziękowania kierujemy do wszystkich placówek, które włączyły się w przygotowanie IX PTMA. Wszystkie dzieci otrzymały złote medale – ufundowane przez prezydenta m. Kalisza i słodycze. W przeglądzie uczestniczyło ok. 170 dzieciaków które śpiewem i tańcem zauroczyły licznie przybyłą publiczność.

Już za rok kolejny X jubileuszowy przegląd- zapraszamy.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ