IX Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w Szachach [Zdjęcia]

2017-09-22 15:47:00 red

Organizowane co roku jesienią Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w Szachach wpisały się na stałe w kalendarz wydarzeń realizowanych przez Grupę DGSC. W tym roku zawody toczone są w Jesionowym Dworze w Gutowie. Rozgrywkom towarzyszą dyskusje i wymiana wiedzy oraz doświadczeń w dziedzinie gospodarki, zarządzania czy usług.

fot. MW
fot. MW

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w Szachach rozgrywane są w dwóch grupach bursztynowej i diamentowej. W grupie bursztynowej udział biorą przedsiębiorcy, którzy nie brali udziału w turniejach klasyfikacyjnych oraz grający w szachy amatorsko. Natomiast w grupie diamentowej znajdują się zawodnicy, których ranking PZSZach jest wyższy niż 1600. W całym turnieju udział bierze 41 osób.

- Jest to miejsce gdzie przedsiębiorcy się spotykają, gdzie wspomagają swoje biznesy, wymieniają doświadczenia i kontakty. Wiem, że po zeszłorocznej edycji wielu przedsiębiorców zawarło nowe transakcje i umowy z innymi uczestnikami tego turnieju – mówi Tomasz Kolinka członek zarządu DGSC S.A. – Równocześnie poza turniejem rozpoczyna się Forum Biznesowe gdzie eksperci i specjaliści z branż związanych z zarządzaniem, księgowością, podatkami oraz kwestiami prawnymi prezentują zagadnienia i rozwiązania problemów, które dotyczą przedsiębiorców działających w naszym kraju – dodaje.

Jak się okazuje szachy mają bardzo dużo wspólnego z biznesem – Działania podejmowane podczas szachowego meczu mają często odzwierciedlenie w codziennym, standardowym funkcjonowaniu firmy. Menadżer musi opracować i zastosować najlepszą strategię. Realizując swoje działania musi przewidywać i na bieżąco reagować często pod presją czasu. Przy czym, należy dodać, że szachy sportowe, to także gra z czasem, co często wywołuje olbrzymie emocje. Zawodnik ma ograniczoną ilość czasu i przegra, jeżeli jego pula czasowa wyczerpie się – nawet w przypadku, gdy będzie miał nad przeciwnikiem znaczącą przewagę figur – mówi Tomasz Kolinka członek zarządu DGSC S.A. – Tak jak w kolejnych rozgrywkach szachowych, także w działaniach biznesowych, za każdym razem trzeba poszerzać swoją wiedzę. Wyciągać wnioski z sukcesów i porażek, wprowadzać korekty do następnych działań, do założeń kolejnych kampanii, sezonów. Wszystkie te elementy składają się z jednej strony na przebieg rozgrywki szachowej, a z drugiej – na realia prowadzenia biznesu. Stąd tak duża zbieżność biznesu i szachów, a także wybór tej dyscypliny jako komplementarnej z ofertą spółek Grupy DGCS – dodaje.

W przyszłym roku jubileuszowe 10. Mistrzostwa odbędą się najprawdopodobniej w Warszawie.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ