IV Rajd Szlakiem Kościołów Drewnianych już 29 czerwca – trwają zapisy

2019-06-11 09:42:00 red za Starostwo Powiatowe/Joanna Górska

Wszyscy sympatycy jazdy na rowerze już mogą się zapisywać na IV Rajd Rowerowy Szlakiem Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej, który odbędzie się 29 czerwca. Organizatorzy przygotowali mierzącą prawie 80 km trasę, przebiegającą przez najpiękniejsze zakątki Powiatu Kaliskiego.

źródło: powiat.kalisz.pl
źródło: powiat.kalisz.pl

Cykliści odwiedzą m.in. Kościół pw. Św. Wojciecha na Zawodziu, Kościół Św. Jakuba w Tłokini Kościelnej, Dom Seniora Bursztynowe Zacisze, Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia w Strzałkowie, Kościół pw. Św. Wawrzyńca w Kosmowie, Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w miejscowości Krzyżówki, meta rajdu – Zalew Murowaniec. W trakcie przejazdu propagowane będą aktywne formy wypoczynku oraz zdrowy styl życia. Uczestnicy Rajdu po odwiedzeniu 5 Kościołów Drewnianych znajdujących się na Szlaku, będą mogli wnioskować o zdobycie brązowej odznaki Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej.

Zbiórka przed rajdem odbędzie się przy budynku Starostwa Powiatowego w Kaliszu o godz. 9.00. Zgłoszenia na Rajd należy przesyłać drogą elektroniczną na adres promocja@powiat.kalisz.pl do 26 czerwca lub telefonicznie pod numerem 62 50 14 306. Organizatorami rajdu są Powiat Kaliski, Fundacja „Z Godnością” oraz Gmina Koźminek.

Regulamin Rajdu – TUTAJ.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ