Biznes

IV Forum Biznesu w Kaliskim Inkubatorze Przedsiębiorczości już 17 października! [Program]

2019-10-15 09:00:00 reklama@calisia.pl

Chcesz wiedzieć jak projektować nowoczesne usługi i zatrzymać klienta na lata? Jak budować relacje między odbiorcą – przedsiębiorstwem – dostawcą usługi? Co zrobić, żeby być o krok przed konkurencją? Jakie trendy i innowacje definiują branżę spożywczą w Polsce? Już 17 października 2019 weź udział w IV edycji Kaliskiego Forum Biznesu – konferencji, podczas której doświadczeni eksperci poruszą ważne problemy dotyczące świata biznesu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Zapisz się na IV Forum Biznesu w Kaliskim Inkubatorze Przedsiębiorczości – TUTAJ.

Program:

8.30 – 9:00

Rejestracja uczestników

9:00 – 9.30

Powitanie - Prezes Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości

9.30 – 10.30

To, czego nie widać – czyli jak projektować nowoczesne usługi. Prowadzi Stanisław Eysmont.

Czy we współczesnym świecie wystarczy rozwijać produkt, aby pokonać konkurencje? A może produkt przestaje być najważniejszy i jego miejsce zastępuje usługa? Jeśli spojrzymy na najbardziej innowacyjne firmy współczesnego świata ich główną działalnością jest właśnie usługa, to ona dominuje a produkt jest tylko elementem większej całości. W dzisiejszych czasach to właśnie usługa jest wyznacznikiem przewagi konkurencyjnej, a właściwie doświadczenie, którego doznaje klient w interakcji z przedsiębiorstwem. Celowo użyłem tutaj słów doświadczenie i doznanie, bo to one dzisiaj decydują o lojalności klient, jego kolejnych zakupach i związaniu się z daną marką nawet na całe życie. Te doświadczenia są projektowane w oparciu ciągłe rozmowy z klientami, obserwacje zachowań, analizę danych i testowaniu nowych pomysłów. Na wykładzie opowiem o projektowaniu usług, czyli Service Design. Podpowiem, jak zbudować najlepsze relacje między człowiekiem – odbiorcą i przedsiębiorstwem – dostawcą usługi. Jak wykorzystać proces projektowy do zatrzymania klienta na lata. Jak dzięki badaniom, prototypowaniu i testowaniu zbudować najlepsze doświadczenie i co zrobić, żeby być cały czas o krok przed konkurencją.

10.30 – 10.45

Przerwa kawowa

10.45 – 12.15

Dla kogo na co dzień robimy rzeczy? I skąd wiemy, że robimy to dobrze? Prowadzi Łukasz Tyrała.

W dzisiejszym świecie coraz trudniej o proste odpowiedzi na pytania, które stawiamy sobie w biznesie. Oczekujemy jednak, jako osoby rozwijające biznes, ale też jako konsumenci, prostych rozwiązań na skomplikowane problemy. Cyfrowa rewolucja obiecuje, dzięki biga data, analityce i uczeniu maszynowemu, że nam w tym pomoże. Ale o ile narzędzia są coraz łatwiejsze w obsłudze, a technologia zmienia się błyskawicznie, natura ludzka nie poddaje się tak łatwo. Stare sposoby podejmowania decyzji w organizacjach przestają działać. „Ja bym to zrobił tak…”, „zobaczmy, jak inni to robią”, „działa od 10 lat, to czemu ma nie działać teraz” – i temu podobne odpowiedzi słyszymy często, ale rzadko są to dobrze odpowiedzi. Skąd zatem mamy wiedzieć, że to co robimy, i na co wydajemy pieniądze, ma pozytywny wpływ i wartość dla naszych klientów, współpracowników i partnerów? To zależy, ale… (i o tym właśnie porozmawiamy).

12:15 – 12:45

Poczęstunek

12.45 – 13.15

Polska Żywność 2.0 Innowacje i Trendy. Prowadzi Maciej Bartoń.

Sektor spożywczy na świecie przeżywa transformację, której inicjatorem są konsumenci. Fleksitarianizm, żywność dla srebnej generacji czy żywności ekologiczna to tylko niektóre trendy które coraz mocniej możemy zaobserwować na rynku spożywczym. Czy trendy mają szansę przejść do mainstreamu? Jakie wyzwania stoją przed żywnością w Polsce? Jakie trendy i innowacje mają szanse zaistnieć na polskim rynku? Co czeka Nas w przyszłości? O innowacjach w sektorze spożywczym i trendach które silnie wpływają na rynek spożywczy opowiemy podczas IV Forum Biznesu.

Powołanie Kapituły Przedsiębiorstw Inteligentnych Specjalizacji – pod Marką Województwa Wielkopolskiego. – Krzysztof Koszela – Prezes Zarządu Klastra Spożywczego Południowej Wielkopolski.

13.15 – 14.15

Sąd Arbitrażowy i Centrum Mediacji przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Kaliszu w polubownym, szybkim i efektywnym rozstrzyganiu sporów gospodarczych. Prowadzą mecenas Paweł Sikora i mecenas Bartosz Groele.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ