Irlandczycy pokochali Polskę!

2012-06-22 14:37:00 Bartek

Podczas meczów rozgrywanych w Poznaniu służbę pełnili również policjanci z Kalisza. Zapytaliśmy Sebastiana Taranka, oficera prasowego kaliskiej komendy, jak wspomina atmosferę podczas EURO 2012 w Poznaniu.

Sebastian Taranek/KMP Kalisz
Sebastian Taranek/KMP Kalisz
Sebastian Taranek wspomagał - podczas meczów w stolicy Wielkopolski - pracę zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.
- Euro 2012 w Poznaniu pod kątem policyjnego zabezpieczenia obyło się bez większych incydentów. Oczywiście były sytuacje, kiedy dochodziło do bójek pomiędzy kibicami, gdzie po jednej stronie barykady znajdowali się kibice z Polski i z Irlandii, a po drugiej Chorwaci - mówi Sebastian Taranek, oficer prasowy KMP z Kalisza. - Chorwaccy kibice sprawiali więcej kłopotów w Poznaniu niż Irlandczycy, którzy doskonale się bawili. Oczywiście w trakcie takiej imprezy, gdzie bierze udział kilkadziesiąt tysięcy osób nieuniknione są sytuacje kryzysowe.
- Jeśli mówimy teraz o Euro w Poznaniu od strony organizacyjnej, to uważam, że wszystko było przygotowane na wysokim poziomie. Kibice irlandzcy afiszowali się na Starym Rynku flagą „Polska dziękuję”. Byli bardzo przyjaźnie nastawieni. Widziałem taką sytuację, gdzie wracający już po przegranym meczu kibice z Irlandii zauważyli ojca z synem ubranych w barwy polskie. Wzięli chłopca na ręce i śpiewali „Polska biało-czerwoni”. Kibice irlandzcy to są naprawdę fantastyczni ludzie. Potrafią wypić naprawdę bardzo dużo alkoholu i nie wszczynać potem żadnych awantur. Policjanci nie reagowali oczywiście na spożycie alkoholu w miejscu publicznym tak jak zwykle. Byli pobłażliwi, by kibice zapamiętali Polskę jako kraj tolerancyjny, gdzie można doskonale się bawić - dodaje.
Podczas meczów rozgrywanych w Poznaniu służbę pełniło łącznie 14 policjantów z Wydziału Prewencji KMP w Kaliszu oraz funkcjonariusze patrolu minersko-pirotechnicznego.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować