Społeczne

Interaktywne przedszkole Chatka Puchatka

2021-09-15 12:30:00 red za UM Kalisz/Tomasz Staszczyk

Monitory interaktywne oraz laptopy trafiły do Publicznego Przedszkola nr 18 im. „Chatka Puchatka” w Kaliszu. Nowoczesny sprzęt pojawił się w placówce dzięki inicjatywie lokalnej.

źródło: kalisz.pl
źródło: kalisz.pl

Pomysł o nazwie „Interaktywne przedszkole” miał na celu usprawnienie prowadzenia zajęć i umożliwienie zdobywania nowych umiejętności przez dzieci uczęszczające do placówki. Dzięki inicjatywie lokalnej do nauczycieli i dzieci trafiły dwa monitory interaktywne oraz laptopy. - Nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwia lepszy dostęp do programów edukacyjnych - mówi Magdalena Nowak, dyrektor przedszkola. - Dzięki niemu dzieci odpowiedzialnie korzystają z technologii informacyjno-komputerowych pod fachowym nadzorem – dodaje.

Całkowity koszt realizacji zadania to 25 tysięcy złotych, w tym 2,5 tysiąca złotych wkładu grupy inicjatywnej - Rady Rodziców przy Publicznym Przedszkolu nr 18.

Inicjatywa lokalna jest narzędziem umożliwiającym realizację zadań zgłaszanych przez mieszkańców w ich bezpośrednim otoczeniu. W jej ramach mieszkańcy zgłaszają pomysły i deklarują współudział w jego realizacji, który może mieć formę wkładu rzeczowego, finansowego lub pracy społecznej.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ