Interaktywna mapa: "Kalisz Skryty" - już widoczna!

2019-04-15 12:25:00 redakcja / za Krzysztof Galant

Chcesz się przekonać, czy dobrze znasz Kalisz? Zapoznaj się z jego ukrytymi miejscami na mapie promującej jego ukryte walory. Prawdziwa gratka dla fotografów jak i osób lubiących zwiedzać nasze miasto w nieco inny, nietypowy sposób. “Przegląd kaliskich ulic” prezentuje Kalisz od podwórka. Takiego przewodnika jeszcze nie było.

screen
screen

Z uwagi na dziesięcioletnie prowadzenie projektu: “62-800.pl Przegląd kaliskich ulic” – powstał pomysł na wybranie i przełożenie najbardziej ciekawych fotografii na mapę Google. Zdjęcia wraz z krótkimi informacjami prezentują nieoczywiste miejsca miasta. Kalisz posiada sporo swoich klimatycznych i zapomnianych zaułków, klatek schodowych jak i urokliwych a zarazem zaniedbanych podwórzy, o których na co dzień się nie mówi. Dostęp do nich z reguły jest utrudniony. Często stanowią własności prywatne, które należy szanować i pytać o zgodę wejścia na dany teren oraz zabezpieczenia domofonowe, które zostały zamontowane w ostatnich latach. Jednakże to, że się o nich nie mówi – nie oznacza, że wcale nie istnieją. Czy podwórka odzyskają kiedykolwiek swój dawny blask? Czy obiekty w dziale “Urbex” – eksploracji budynków zostaną kiedyś zagospodarowane? I czy Kalisz może stać się miastem jeszcze bardziej otwartym na turystów udostępniając tego typu miejsca? Do tego prowadzi na pewno jeszcze bardzo długa droga. Na mapie również została nałożona wymyślona trasa pieszo-rowerowa zwaną “Prosnostradą”.

W kategoriach mapy zostały ujęte: „Piekne klatki schodowe”, „Punkty widokowe”, „Niezwykle urokliwe podwórka”, „Urbex – ukryte / opuszczone”, „Tablice pamiątkowe”, „Figurki dachowe / elewacyjne”, „Kalisz nieoczywisty a urokliwy”, „Prosnostrada” – trasa pieszo-rowerowa, oraz „Przemoście Kalisz” – schrony. Wszystkie tematy podane są jak na dłoni – wystarczy tylko kliknąć w wybrany punkt na mapie, aby odsłonić jego zawartość.

Stworzona mapa mogłaby zostać wzięta pod uwagę podczas rewitalizacji starówki Kalisza a zarazem doskonale nadaję się do tego, by móc udostępniać ją w internecie. Przejdź do mapy – MAPA.

Mapa interaktywna:

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ