Sport

Zawodnicy KS Prosna Kalisz w Mistrzostwach Młodzieżowych w Wałczu

2021-10-18 20:30:00 red. za KS Prosna Kalisz

W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Boksie, które odbywały się w Wałczu (11-16 października) brało udział czworo reprezentantów kaliskiej Prosny.

Klub sportowy "Prosna" Kalisz
Klub sportowy "Prosna" Kalisz
Miłosz Grabowski -81 kg
Oskar Dąbrowski -75 kg
Weronika Walczak -69 kg
Weronika Szymczak -60 kg
 
Ze srebrnym medalem z tej imprezy wrócił Miłosz Grabowski, który stoczył aż cztery pojedynki. W pierwszej walce wygrał przez RSC w 2 rundzie z Bartoszem Kilianem (Wielkopolska). Następnie wygrywał jednogłośnie na punkty z zeszłorocznym mistrzem Polski Adrianem Spóździałem (Zachodniopomorskie) oraz Jackiem Pazdanem (Zachodniopomorskie). W finale walczył z Kacprem Derdą (Zachodniopomorskie). Miłosz wygrał pierwszą rundę lecz dwie kolejne minimalnie lepszy okazał się zawodnik ze szczecińskiego klubu ostatecznie wygrywając walkę. Tytuł vice mistrza Polski w boksie to spore osiągnięcie, na które długo i ciężko pracował. Brawo Miłosz!
 
Blisko medalu był Oskar Dąbrowski. Stoczył na tych zawodach trzy pojedynki. Pierwszy pojedynek wygrał z Michałem Hirem (Małopolskie), natomiast drugi z Pawłem Naruszewiczem (Podlaskie). Trzeci pojedynek nieznacznie przegrał z faworytem tej wagi Wojciechem Guźniczakiem (Wielkopolska). Walka była bardzo zacięta i podobała się zgromadzonej publiczności.
 
O sporym pechu może natomiast mówić Weronika Walczak, która prowadziła walkę po dwóch rundach z Karoliną Pokusą (Łódzkie) lecz… ostatecznie uznana została za przegraną. Z werdyktem tej walki panowało duże zamieszanie oraz były popełnione błędy m. in. w obsadzie sędziowskiej co zostało zgłoszone Polskiemu Związkowi Bokserskiemu. Werdykt nie został jednak zmieniony, a jedna z faworytek tej kategorii wagowej musiała przedwcześnie pożegnać się z turniejem.
 
Weronika Szymczak przegrała niestety swój pierwszy pojedynek stosunkiem głosów 4:1 z Anastazją Janeczek (Pomorskie).

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ