Zawodnicy Energa MKS-u Kalisz zdobywają bramki w reprezentacji

2020-12-29 12:00:00 red za ZPRP

Kacper Adamski zdobył 4, a Maciej Pilitowski 2 bramki w meczu towarzyskim z Algierią wygranym 24:21 przez Biało-Czerwonych. We wtorek, 29 grudnia Polska zmierzy się z Rosją.

zdjęcie ilustracyjne/fot. Michał Rabiega

Od początku mecz był bardzo wyrównany. Grę biało czerwonych na zmianę prowadzili Arkadiusz Ossowski i Maciej Pilitowski. Do przerwy widniał remis 11:11.

W drugiej połowie Algierczycy decydowali się na wariant gry bez bramkarza. Przyniosło im to powodzenie w postaci dwubramkowego prowadzenia. Rywale zdołali jeszcze powiększyć przewagę. Za to w polskiej bramce zobaczyliśmy Mateusza Korneckiego. Preferowana gra środkiem przez Biało-Czerwonych długo nie przynosiła efektów w postaci bramek. Za to mogły się podobać skuteczne rzuty z dystansu Sićko.

W finałowych minutach trener Rombel decydował się na grę bez bramkarza – na dwa koła. Wyszomirski obronił rzut karny czym wlał nadzieje w serca polskich kibiców i kolegów z zespołu. Do remisu doprowadził Kacper Adamski lobując z 7 metrów Ghedbane. Po chwili Sićko zrobił swoje tzn. puścił kolejną piekielną bombę. Losy meczu odwróciły się o 180 stopni i Biało-Czerwoni mogli cieszyć się z wygranej. O końcowy triumf w turnieju zagrają we wtorek o 19:30 z Rosją.

Polska – Algieria 24:21 (11:11)

Polska: Kornecki, Wyszomirski 1, Morawski – Klimków, Walczak, Sićko 5, Zarzycki, Ossowski, Adamski 4, Czuwara 2, Pilitowski 2, Moryto 3, Jarosiewicz 1, Przybylski 3, Dzialakiewicz, Fedeńczak, Piechowski, Dawydzik 3. Kary 10 min.

Algieria: Benmeni 1, Zemouchi, Ghedbane – Naomi 6, Hellal 1, Berkous 3, Daoud, Hadidi, Chanbour 1, Kaabache 1, Boudjennah 2, Berriah 1, Bendjilali, Kouri 1, Rahim 1, Hadj Sadok 1, Arib 1, Abdi 1. Kary 10 min.

Sędziowali: Michał Fabryczny i Jakub Rawicki.