Społeczne

„Zapatrzony niechroniony – nieusprawiedliwiony!” - akcja kaliskiej policji w związku z nowymi przepisami

2021-06-16 18:00:00 KMP Kalisz

„Zapatrzony niechroniony – nieusprawiedliwiony!” to akcja skierowana do pieszych w związku z nowelizacją przepisów dotyczących zakazu korzystania z urządzeń elektronicznych podczas przechodzenia przez jezdnię, torowisko oraz przejścia dla pieszych.

fot. KMP Kalisz
fot. KMP Kalisz

Postęp technologii oraz coraz to nowsze sprzęty elektroniczne - telefony komórkowe, urządzenia GPS czy też tablety często ułatwiają uczestnikom ruchu drogowego przemieszczanie się, jednak ciągła chęć bycia online oraz nieprawidłowe korzystanie z tych urządzeń często rozpraszają uwagę i koncentrację.  Podkreślić należy, że najbardziej zagrożoną wypadkami grupą wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego są właśnie piesi. Znaczna część zdarzeń, w których dochodzi do potrącenia pieszego ma miejsce na przejściach. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego wymagają szczególnej uwagi na drodze, nie mniej jednak sami piesi również muszą zadbać o swoje bezpieczeństwo, choćby poprzez nie korzystanie z urządzeń elektronicznych kiedy przechodzą przez jezdnię, torowisko czy przejście dla pieszych.

W związku z tym dzisiaj na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu została przeprowadzona akcja profilaktyczna, podczas której policjanci w okolicy przejść dla pieszych wręczali przechodniom ulotki informacyjne dotyczące zmian w przepisach ruchu drogowego, które obowiązują od 1 czerwca 2021r.

Przypominamy również kierowcom, że zbliżając się do przejścia dla pieszych jest obowiązany:

- zachować szczególną ostrożność,
- zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego,
- ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego apelujemy o rozwagę i stosowanie przepisów ruchu drogowego!

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ