Sport

Wystartowała kolejna edycja Totolotek Pucharu Polski. Juniorzy KKS-u Kalisz awansowali do drugiej rundy!

2020-07-31 09:30:00 Karina Zachara

Juniorzy starsi KKS-u rozpoczęli boje w kolejnej edycji Totolotek Pucharze Polski. W pierwszym meczu strefy kaliskiej młodzieżowy zespół „trójkolorowych” pokonał B-klasową Koronę Chełmce 4:1 i awansował do drugiej rundy rozgrywek.

Do zmagań w kolejnej edycji Totolotek Pucharu Polski w strefie kaliskiej KKS zgłosił zespół juniorów starszych. To właśnie oni, uczestnicząc m.in. w tego rodzaju rozgrywkach, mają nabierać doświadczenia i być może zasilić w przyszłości rezerwy pierwszej drużyny, rozpoczynającej już wkrótce premierowy sezon w II lidze.

W pierwszej rundzie pucharowej rywalizacji młodzieżowy zespół KKS-u zmierzył się z Koroną Chełmce. Reprezentant B-klasy niezbyt wysoko zawiesił poprzeczkę i podopieczni Łukasza Miłka, choć sporą część meczu grali w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę zobaczył Wiktor Smoliński, pokonali rywali 4:1 i awansowali do kolejnej rundy zmagań. Dwa gole dla „trójkolorowych” zdobył Mateusz Regling, a po jedynym dołożyli Kamil Zakrzewski i Mateusz Kościelak.

– Zawodnicy pokazali charakter na boisku. Graliśmy ponad 40 minut w osłabieniu i dodatkowo, w wyniku chwilowej dekoncentracji, straciliśmy gola z rzutu wolnego. Na drugą połowę wyszliśmy jednak zdeterminowani, dzięki czemu uzyskaliśmy przewagę na murawie i potrafiliśmy zdobyć jeszcze trzy bramki. W meczu dużo się działo, ale najważniejsze jest dla mnie to, że w trudnej sytuacji potrafiliśmy kontrolować pojedynek i kreować okazje na połowie rywala – podsumował spotkanie trener Łukasz Miłek.

W drugiej rundzie pucharowych rozgrywek juniorzy starsi KKS-u zmierzą się ze zwycięzcą spotkania Liskowiak Lisków – RKS Radliczyce.

1. runda Totolotek Pucharu Polski strefy kaliskiej, 26.07.2020 r., Stadion Miejski przy ul. Wał Matejki 2 w Kaliszu

KKS Kalisz (junior starszy) – Korona Chełmce 4:1 (1:1)
Bramki dla KKS-u: Kamil Zakrzewski, Mateusz Kościelak, Mateusz Regling (2)

KKS: Kacper Nowak, Kacper Dudek, Mateusz Molek, Wiktor Smoliński, Szymon Cieślak, Jakub Zachara, Kamil Zakrzewski, Jakub Kieliba, Jakub Tamborski, Mateusz Regling, Mateusz Kościelak, Filip Szwedziak, Adrian Przyjazny, Adam Zadka, Mikołaj Wyborny, Kacper Tomaszewski, Jakub Walerowicz, Igor Koniusz