Wiktor Gałdyn zwyciężył "Klasyk Pabianicki"

2020-07-28 15:30:00 KTK Kalisz

W niedzielę odbył się Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Bogumiły Matusiak. W Pabianicach swoją formę sprawdziło 5 zawodników KTK Kalisz. Ten sprawdzian zdecydowanie należy uznać za udany. Wiktor Gałdyn po świetnym finiszu wygrał wyścig, a Marceli Pera był tuż za podium.

Michał Gałdyn/fot. KTK Kalisz

W zawodach wzięło udział 105 zawodników, w tym 5 zawodników z grodu nad Prosną, którzy od samego początku ostro pracowali, by w połączonej kategorii juniorki młodszej i młodzików wypaść jak najlepiej. To zamierzenie w pełni udało się zrealizować, bo po ostrym, kapitalnym finiszu na ostatniej prostej, Wiktor Gałdyn, wjechał jako pierwszy na linię mety. O dużym niedosycie może natomiast mówić Marceli Pera, który ukończył rywalizację na 4. miejscu, a walkę o miejsce "na pudle" przegrał bardzo nieznacznie. O dużym pechu może mówić Michał Grabowski, który na 3 kilometry przed metą uczestniczył w kraksie, ale dzięki ogromnej determinacji i zawziętości ukończył wyścig. Pozostali zawodnicy finiszowali w grupie.

- Wyścig odbywał się po dość krętej i dziurawej trasie, co skutkowało dużą ilością defektów i kilkoma nieprzyjemnymi kraksami. Wiktor Gałdyn zwyciężył po ataku na końcowej prostej wyścigu, Marceli Pera był czwarty, przegrał walkę o podium dosłownie o błysk szprychy. Dopiero foto finisz rozstrzygnął kto był na trzecim miejscu – podsumował trener Jakub Dąbrowski.