Społeczne

Tragedia na Prośnie. Strażacy wyłowili ciało kobiety

2021-06-16 11:56:53 BK

Tragedia na Prośnie, przy Wale Piastowskim, na wysokości pola golfowego. Wioślarze z KTW znaleźli w wodzie ciało kobiety.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Do zdarzenia doszło 16 czerwca przed godziną 11:00. Pływający na rzece wioślarze z KTW zauważyli dryfujące w wodzie ciało kobiety. Poprosili przejeżdżających Wałem Piastowskim rowerzystów o zawiadomienie służb ratunkowych. 

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu zwodowali łódź i podpłynęli do ciała. Następnie wyciągnęli je na brzeg i przystąpili do reanimacji. Niestety nie przyniosła skutku. 

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że w rzece przy ulicy Wiankowej znaleziono ciało osoby. Dojazd wskazany był od pola golfowego, dlatego zastępy udały się na drugą stronę rzeki. Teren jest jednak obszerny. Zanim namierzyliśmy to miejsce, to ciało było już po drugiej stronie rzeki. Pierwszy zastęp, który dotarł na miejsce podjął resuscytację. 17 minut resuscytacji nie przyniosło skutku - informuje kpt. Grzegorz Kuświk, Komenda Miejska PSP w Kaliszu.

Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Według strażaków to kobieta w wieku miedzy 50 a 60 lat.

Na miejscu pracuje policja oraz prokurator.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ