Sport

Postrzelali z Wilkami. Rezerwy KKS-u grają dalej w wojewódzkim Fortuna Pucharze Polski

2020-10-26 07:30:00 Karina Zachara

Od wysokiego zwycięstwa rozpoczęli swój udział w wojewódzk1iej odsłonie Fortuna Pucharu Polski piłkarze drugiej drużyny KKS-u Kalisz. W minioną środę, na bocznym boisku przy ul. Łódzkiej podopieczni Marcina Woźniaka pokonali Wilki Wilczyn 6:2 i tym samym zameldowali się w kolejnej rundzie pucharowych zmagań.

Od pierwszego gwizdka mecz toczył się pod dyktando gospodarzy. A ci potrzebowali niespełna 35 minut, by zaaplikować gościom aż sześć bramek, które przesądziły o losach pucharowego pojedynku i awansie kaliszan na kolejny szczebel rozgrywek. Strzelecki festiwal gospodarzy otworzył mocnym uderzeniem Andrzej Kaszuba, a w jego ślady poszło kilku innych kolegów z zespołu. Pięć minut później pewnie wyegzekwowanym rzutem karnym wynik na 2:0 podwyższył Filip Szewczyk, a po nim na listę strzelców wpisywali się kolejno Jakub Chojnowski, Tomasz Hołota, Mateusz Regling i po uderzeniu głową Paweł Łydkowski. Podsumowując, pomiędzy 34. a 67. minutą gospodarze rozstrzygnęli sprawę swojego dalszego udziału w kolejnych odsłonach pucharowej rywalizacji. Wprawdzie w końcowych dwudziestu minutach goście, wykorzystując nieporozumienia w kaliskiej defensywie, dwukrotnie ulokowali futbolówkę w bramce rywali, ale nie miało to większego znaczenia dla ostatecznego rozstrzygnięcia.

Warto zaznaczyć, że w środowym pojedynku szansę pokazania się w seniorskim teamie trójkolorowych otrzymali kolejni zawodnicy z akademii KKS-u, a wśród nich najmłodszy, bo zaledwie 15-letni Adam Stein.

Runda wstępna Fortuna Pucharu Polski Wielkopolski ZPN 2020/2021, 21.10.2020 r., boczne boisko przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu

KKS Kalisz II – Wilki Wilczyn 6:2 (3:0)
1:0 Andrzej Kaszuba 34. min, 2:0 Filip Szewczyk 39. min (k), 3:0 Jakub Chojnowski 41. min, 4:0 Tomasz Hołota 50. min, 5:0 Mateusz Regling 56. min, 6:0 Paweł Łydkowski 67. min, 6:1 Krystian Robak 78. min, 6:2 Bartosz Domaniecki 90. min.

KKS Kalisz II: Patryk Pawela (46. Kamil Kosut) – Jakub Pawlik (74. Wiktor Bury), Andrzej Kaszuba, Paweł Łydkowski, Tomasz Hołota, Filip Szewczyk, Mikołaj Zawistowski (78. Adam Stein), Jakub Chojnowski (46. Antoni Bednarek), Wiktor Smoliński, Daniel Kamiński (46. Mateusz Regling), Jakub Zachara (84. Aleks Kurcbach).

Wilki Wilczyn: Jakub Strzykowski – Igor Kuźniewski, Michał Zajączkowski, Wiktor Kacprzak (70. Marcin Balalja), Adrian Kamiński, Adrian Górecki (46.Dominik Jesiołowski), Łukasz Przebieracz (60. Sebastian Bagrowski), Kamil Kwiatkowski, Patryk Szymaniak, Bartosz Domaniecki, Krystian Robak.