Społeczne

Ponad 20 kg czekolady od krwiodawców dla Domu Pomocy Społecznej

2021-08-31 10:00:00 PCK OR Kalisz Krwiodawcy Ziemi Kaliskiej

30 sierpnia przedstawiciele krwiodawców gościli w Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu. Na ręce dyrektora placówki Marcina Ferenca przekazali 20 kg czekolady.

Od lewej Włodzimierz Staszak, Marcin Ferenc Dyrektor DPS, Iza Baranowska i Natalia Barańska/ fot. PCK OR Kalisz Krwiodawcy Ziemi Kaliskiej
Od lewej Włodzimierz Staszak, Marcin Ferenc Dyrektor DPS, Iza Baranowska i Natalia Barańska/ fot. PCK OR Kalisz Krwiodawcy Ziemi Kaliskiej

Słodkości zebrali krwiodawcy w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Akcja zbiórki czekolad rozpoczęła się na początku tego roku i w tym okresie udało się zebrać już ponad 120 kg. Dzięki ścisłej współpracy z RCKiK Kalisz, OSP GRS Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce, Klub Byłych Żołnierzy Wojsk Powietrzno-Desantowych "Czerwone Berety", Klub HDK PCK Błękitna Kropelka przy Urzędzie Gminy w Suchym Lesie, Pomoc dla Weterana - udało się przekazać czekolady min. Polakom na Ukrainie, Powstańcom Warszawskim, Dzieciom z Przylądka Nadziei.

To wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie gorące serca naszych krwiodawców za co serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ