Społeczne

Pojechali na składakach do Zakopanego! Niezwykła akcja charytatywna kaliszan [Dużo zdjęć, wideo]

2021-08-01 10:00:00 red

W poprzednim roku grupa pasjonatów znana jako Wigry Składaki Dobre Chłopaki pojechała na kultowych już rowerach, składakach na Hel. Teraz wyruszyli w kolejną charytatywną wyprawę do Zakopanego! Choć już na samym starcie dopadły ich małe problemy techniczne to z uśmiechem, po wymianie roweru kontynuowali swoją wyprawę.

fot. MW
fot. MW

W tym roku wyprawa organizowana jest dla 5-letniego Wiktora Taterki. Śmiałkowie na kultowych składakach wystartowali do Zakopanego spod Starostwa Powiatowego. Przed ponad 400 km, które zamierzają pokonać w 5 dni!

- Ambitny plan zakłada, żeby być na miejscu w czwartek. Będziemy kręcili około 80-100 km dziennie – mówi Piotr Łęgowski z grupy Wigry Składaki Dobre Chłopaki – Tymi rowerami jeździ się naprawdę wyśmienicie – dodaje.

Tą wyprawą chcą nagłośnić zbiórkę na operację i rehabilitację chłopca. Dotychczasowa walka o Wiktora przyniosła ogromne efekty, ale jest jeszcze długa droga do uzyskania wymarzonego celu, czyli samodzielnego poruszania się. Wiktor jest po operacji stawów biodrowych, ale potrzebuje jeszcze bardzo ważnej i kosztownej rehabilitacji, która wzmocni i przygotuje jego organizm do postawienia pierwszego samodzielnego kroku.

Rodzice zdecydowali się na zabieg operacyjny w Paley European Institute w Warszawie. Jest to jedno z najlepszych miejsc do leczenia deformacji narządu ruchu. Dzięki unikalnej technice operacyjnej powrót do stanu sprzed operacji jest o wiele łatwiejszy w porównaniu do tradycyjnych metod. Po tym zabiegu, chłopczyk wymaga intensywnej, specjalistycznej i drogiej rehabilitacji, której koszt wynosi 50 tys. zł.
 
Zbiórkę tej kwoty wesprą śmiałkowie z Wigry Składaki Dobre Chłopaki.
 
 
Organizatorzy akcji proszą firmy, które chciałyby wesprzeć wyprawę. Logo i nazwa firmy może pojawić się na koszulkach, rowerach, plakacie, aucie serwisowym lub w formie reklamy na profilu FB -

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ