Pewne zwycięstwo na inaugurację. Szczypiornistki MKS-u lepsze od poznańskich Pyrek [Zdjęcia]

2021-10-16 16:00:00 red

Fantastycznie zainaugurowały we własnej hali sezon 2021/22 grające w II lidze kobiet zawodniczki MKS AZS SWWS Kalisz. Podopieczne trenera Pawła Ruska pewnie pokonały KS Pyrki Poznań 36:23 (23:8) notując drugie zwycięstwo w sezonie.

Mecz pod pełną kontrolą - tak w skrócie można opisać historyczny pierwszy mecz kaliskich szczypiornistek w Hali Arena. Kaliszanki dominowały w pierwszej połowie - grały skutecznie w obronie i równie skutecznie kończyły akcje w ataku. Po ustawionych pierwszych 30 minutach wręcz pewne było zwycięstwo, więc w drugiej połowie mogły zagrać zawodniczki z ławki - tym samym wszystkie szczypiornistki miały okazję zaprezentować się przed własną publicznością.

- Debiut przed własną publicznością wiązał się z dużym stresem. Niewątpliwie oczekiwania wszystkich kibiców spoczywały na naszych barkach i to było czuć, co nie zmienia faktu ,jak pokazuje wynik, że sprostałyśmy oczekiwaniom i mamy nadzieję, że każdy kolejny mecz będzie wyglądał jeszcze lepiej i zwycięstwa będą jeszcze pewniejsze – mówi Małgorzata Kisiel zawodniczka MKS AZS SWWS Kalisz.

MKS AZS SWWS Kalisz – KS Pyrki Poznań 36:23 (23:8)

MKS AZS SWWS Kalisz: Kolasińska, Caboń – Kisiel 7, Kucharska 7, Pilitowska 6, Jałoszewska 5, Moskal-Giel 3, Rachwalska 3, Stasiak 3, Bernard 1, Pesel-Matyjak 1, Urban.

Kary: 8. min. Rzuty karne: 3/4.

KS Pyrki Poznań: Jakubowicz, Zientek – Hołody 6, Sangowska 6, Celka 3, Płótniak 3, Kaczmarek 1, Rogalska 1, Schulze 1, Skorupska 1, Szukała 1, Bączyk.

Kary: 10. min. Rzuty karne: 4/7.