Społeczne

Mobilny punkt pomocy dla bezdomnych jeździ po Kaliszu

2021-02-11 10:00:00 Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej

Od kilku tygodni Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Kaliskiej prowadzi mobilny punkt pomocy dla osób bezdomnych. Potrzebujący otrzymują w nim ciepłą herbatę i zupę, a także odzież  i koce. Mogą liczyć również na wsparcie psychologa.

fot. Karolina Mikołajczyk
fot. Karolina Mikołajczyk
Bus wyjeżdża na ulice Kalisza we wtorki lub w środy. Stacjonuje między 16:00 a 19:00 w stałych punktach: koło fontanny "Noce i dnie", w okolicach marketu Kaufland, Tesco przy ulicy Majkowskiej oraz przy supermarkecie Carrefour lub przy placu koło Biedronki na al. Wojska Polskiego. Streetworkerzy chcą również jeździć do miejsc, gdzie bezdomni mieszkają.
 
Polecamy Państwu audycję z cyklu "Pomóż nam pomagać" - działalność Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Kaliskiej . Gościem Katarzyny Łakomiak-Korach była Karolina Mikołajczyk, pracownik kaliskiej Caritas i streetworkerka: www.radiorodzina.kalisz.pl/publications/files/listen/6843/

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ