Społeczne

Kalisz zebrał rzeczy dla uchodźców. Teraz trafią do PCK w Łodzi

2021-10-12 11:00:00 red.

Od 4 do 11 października w Kaliszu trwała zbiórka rzeczy dla uchodźców na polsko-białoruskiej granicy. Udało się zebrać 60 kartonów niezbędnych rzeczy od ubrań po żywność dla dzieci.

Zbiórka rzeczy dla uchodźców Kalisz
Zbiórka rzeczy dla uchodźców Kalisz

Ciepłe ubrania, słodycze, konserwy, owoce, buty i wiele innych rzeczy a także produktów przekazali mieszkańcy, firmy, szkoły w ramach kaliskiej zbiórki dla uchodźców na polsko-białoruskiej granicy. Rzeczy można było dostarczyć do trzech punktów w Kaliszu: kawiarni Anabell, Domu Sąsiedzkiego i Cafe Calisia.

Udało się zebrać łącznie 60 kartonów i toreb niezbędnych rzeczy. Teraz trafią one do Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Łodzi. Transport jest możliwy dzięki użyczeniu busa przez kaliską Fundację CHOPS. W organizację akcji włączyli się m.in. radni, aktywiści.

Kaliska zbiórka jest inicjatywą oddolną, spontaniczną akcją wsparcia tych, którzy pomagają na miejscu. Jest niewielką, ale namacalną formą pomocy, w którą włączyć mógł się każdy.
 
Zbiórka jest wparciem szerszej akcji Grupy Granica - organizacji pozarządowych zaangażowanych w bezpośrednią pomoc uchodźcom przebywającym obecnie miedzy polską a białoruską granicą. Grupę Granica tworzą: 
 Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ