Kaliska wioślarka wicemistrzynią Europy!

Podczas rozegranych w greckiej Janinie Młodzieżowych Mistrzostw Europy w wioślarstwie świetnie spisała się czwórka podwójna kobiet, w której składzie znalazła się Magdalena Sochocka, wychowanka Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Wspólnie z koleżankami z reprezentacji kaliszanka wywalczyła srebrny medal.

Magdalena Sochocka, wychowanka KTW Kalisz, sportową karierę kontynuuje obecnie w KW04 Poznań. Wielokrotnie stawała na podium mistrzostw Polski, ale też z sukcesami startuje w imprezach międzynarodowych jako reprezentantka kraju. Kolejne, cenne osiągnięcie odnotowała w minioną niedzielę w greckiej Janinie, na  Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w wioślarstwie. W wyścigu czwórek podwójnych kaliszanka popłynęła wraz z Izabelą Gałek (LOTTO Bydgostia), Pauliną Grzellą (BKW Bydgoszcz) i Barbarą Streng (BTW Bydgoszcz).

Już w sobotnim przedbiegu Polki spisały się rewelacyjnie, wygrywając  rywalizację z czasem 06:44,62, o dziesięć sekund lepszym od drugich na mecie Węgierek. Świetny rezultat gwarantował im bezpośredni awans do niedzielnego finału A. Drugi z sobotnich przebiegów  okazał się szybszy. Zwyciężyły Rumunki (6:40.99), a drugie były Szwajcarki (6:43.49).

W niedzielnym finale biało-czerwone potwierdziły doskonałą formę, zdobywając tytuł wicemistrzyń Europy. Wprawdzie w decydującym o medalach wyścigu Polki popłynęły szybciej niż w sobotę (06:39,66), ale o blisko cztery sekundy lepsze okazały się Rumunki (06:35,79) i to one zdobyły złoto. Po brąz sięgnęły Szwajcarki (6:44.45).

W greckich mistrzostwach startował  jeszcze jeden wychowanek KTW Kalisz, Jakub Aleksandrowicz. Zawodnik od kilku lat reprezentujący barwy PTW Płock, był o krok od medalu w rywalizacji ósemek ze sternikiem. W przedbiegu Polacy zajęli trzecie miejsce, a w repasażu drugie i znaleźli się w finale. Ostatecznie biało-czerwona osada finiszowała na czwartej lokacie, do miejsca na podium zabrakło niespełna pięciu sekund (5:48.75). Zwyciężyli Rumuni (5:40.87), srebrnymi medalistami zostali Ukraińcy (5:43.35), a brązowymi Brytyjczycy (5:43.97).