Społeczne

Kaliscy policjanci w charytatywnej akcji pajacyk challenge

2021-10-03 12:00:00 BK

Nominowani przez Ratowników Medycznych Pogotowia Ratunkowego w Kaliszu przy WSZ kaliscy funkcjonariusze policji podjęli wyzwanie Pajacyk Challenge i zebrali pieniądze dla chorej na SMA Jagódki.

KMP Kalisz
KMP Kalisz

Kolejna już grupa przystąpiła do akcji Pajacyk Challenge zainicjowanej przez firmę kurierską DPD w Kaliszu. Nominowani do zadania Ratownicy Medyczni Pogotowia Ratunkowego w Kaliszu przy WSZ podjęli wyzwanie i zrobili pajacyki, rzucając jednocześnie wyzwanie Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. https://calisia.pl/ratownicy-medyczni-w-kaliszu-wykonali-challenge-zdjecia-wideo,52873

Funkcjonariusze policji szybko zareagowali i przystąpili do działania.

Link do wideo: https://fb.watch/8o9_n6V-m-/

Komenda Miejska Policji w Kaliszu nominowała: Ośrodek Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu, Szkołę Podstawową nr 13 w Kaliszu oraz Urząd Miasta Kalisza.

Pajacyk Challenge to znana "zabawa" charytatywna, w której nominowane firmy czy też instytucje wykonują 10 pajacyków i wpłacają określoną kwotę na konto fundacji. Jeżeli zadania nie wykonają, muszą wpłacić wyższą kwotę. Po wykonanym zadaniu uczestnicy nominują do wyzwania kolejne grupy.

Firma kurierska DPD w Kaliszu rozpoczęła Pajacyk Challenge, który ma pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie małej Jagódki z gminy Szczytniki, chorej na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Dziewczynka 25 września obchodziła swoje pierwsze urodziny. Konieczna w leczeniu terapia genowa w Polsce nie jest refundowana. Do niedawna jedyną szansą dla Jagódki była terapia w USA. Teraz terapia genowa dla dzieci z Polski jest dostępna w Lublinie, ale jej koszt jest ogromny! Lek powoduje zmianę kodu genetycznego, co w konsekwencji powoduje, że organizm zaczyna produkować białko potrzebne mięśniom. Jednorazowe podanie daje już ogromny efekt. Potrzebne jest 9,5 mln zł.

Wsparcie dla Jagódki można przekazać na stronie: https://www.siepomaga.pl/jagoda-sma

Bądź bezpośrednio na konto fundacji:

Fundacja Klucz, ul. Grodzka 16, 62-800 Kalisz.

BNP Paribas Bank 94 1600 1462 1085 4585 6000 0001

tytułem Jagoda Michalak - rehabilitacja i ochrona zdrowia.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ