Sport

Energa MKS Kalisz przegrywa z Chemikiem Police

2020-12-30 10:30:00 red

Grupa Azoty Chemik Police wygrała z Energą MKS Kalisz 3:1 (25:22, 25:23, 23:25, 25:20) w zaległym meczu 6. kolejki TAURON Ligi. Nagrodę MVP otrzymała Agnieszka Kąkolewska, zdobywczyni 21  punktów w spotkaniu.

zdjęcie ilustracyjne/fot. Michał Rabiega

Policzanki do spotkania z Energa MKS-em Kalisz przystąpiły w okrojonym składzie, jednak mimo kłopotów to one lepiej rozpoczęły wtorkowy mecz. Najpierw prowadziły 8:3, a następnie 16:11, jednak kaliszanki nie odpuszczały. Dobra gra w ataku Julii Szczurowskiej doprowadziła do stanu 23:22, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowały mistrzynie Polski i wygrały 25:22.

Drugi set był bardzo wyrównany i w zaciętej końcówce lepsze okazały się gospodynie, które wygrały partię do 23.

Kaliszanki jednak nie odpuszczały i w trzecim secie zaczęły od prowadzenia 4:1, a następnie 9:6. Gospodynie próbowały zniwelować straty, jednak nie były tak skuteczne w ataku, jak w poprzednich setach i przewaga kaliszanek wzrosła do 12:7. Choć mistrzynie zbliżyły się do naszych zawodniczek na 12:11, to w kolejnych akcjach ich własne błędy sprawiły, że kaliszanki miały cztery punkty przewagi 16:12. Gospodynie ponownie musiały gonić wynik 22:20, jednak tym razem w ostatnich akcjach seta lepsze były kaliszanki, wygrywając seta 25:23.

W czwartym secie policzanki podrażnione porażką w poprzedniej partii rozpoczęły od prowadzenia 5:0. Gospodynie w tej partii rządziły na boisku i wygrały 25:20.

Grupa Azoty Chemik Police - Energa MKS Kalisz 3:1 (25:22, 25:23, 23:25, 25:20)