Doping kibiców poniósł kaliskich szczypiornistów. Pewne zwycięstwo Energa MKS-u Kalisz nad Chrobrym Głogów. [Dużo zdjęć]

2021-09-19 15:00:00 red

Przy gorącym dopingu najlepszych kibiców PGNiG Superligi kaliscy szczypiorniści wygrali z Chrobrym Głogów 30:25 (17:14). MVP spotkania został wybrany obrotowy Energa MKS-u Kalisz Piotr Krępa.

Mecz w Hali Arena rozpoczął się wyrównanie – „bramka za bramkę”. Na pierwsze wyraźne prowadzenie kaliszanie wyszli w 11 minucie kiedy to Maciej Pilitowski rzucił bramkę na 7:5. Jednak to prowadzenie długo się nie utrzymało. W 14 minucie znów mieliśmy remis 9:9. Po chwili trener Tomasz Strząbała wziął czas, który bardzo dobrze podziałał na całą drużynę, a szczególnie na Łukasza Zakretę, który w ciągu 8 minut nie wpuścił żadnej bramki, a kaliszanie z łatwością kończyli kontry rozpoczynane z bramki. W 22 minucie po bramce Michała Dreja było już 15:9. Po tym fenomenalnym okresie dla kaliszan obudzili głogowianie – którzy rzucili w ciągu 3 minut trzy bramki (15:12). Sytuację przełamał bramką Drej. Do końca pierwszej połowy widzieliśmy akcje „bramka za bramkę”. Ostatecznie pierwsze 30 minut zakończyło się wynikiem 17:14. Na pochwałę w tej części meczu zasługują Bartłomiej Tomczak, którzy rzucił 6 bramek (100 proc. skuteczności) oraz Łukasz Zakreta, który bronił na poziomie 38 proc. (8/13).

W 33 minucie drugą połowę swoim rzutem otworzył Piotr Krępa. To był czas twarda obrony kaliszan. Po dwóch szybkich bramkach Kamyszka w 34 minucie było już 20:14. A w „bramce szalał” Zakreta. Po bramce Bartłomieja Tomczaka w 39 minucie na 22:15 o czas poprosił trener gości Witalij Nat. Jednak za dużo to nie pomogło, bo chwilę później na 23:15 podniósł trafieniem Kacper Adamski. W bramce Zakretę zastąpił Mikołaj Krekora i nadal bramka była naszą mocną stroną. W 45 minucie z rzutu karnego na 25:17 rzucił Tomczak. Po trzech dobrych akcjach głogowian w 50 minucie przewaga kaliszan stopniała do pięciu bramek – 25:20 i o czas poprosił trener Tomasz Strząbała. Po czasie rzucił Piotr Kępa, ale szybko odpowiedział Rafał Jamioł. Od tego czasu znów oglądaliśmy grę „bramka za bramkę”, kaliszanie kontrolowali wyniki. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 30:25.

W Kaliskiej drużynie najwięcej bramek rzucił Bartłomiej Tomczak – 9 (na 11 prób). MVP spotkania został Piotr Krępa. Łukasz Zakreta bronił w całym meczu na poziomie 41 proc. (14/20)