Sport

Chojniczanka za mocna. KKS wraca bez punktów

2020-10-18 13:00:00 Karina Zachara

Niestety nie udało się piłkarzom KKS-u Kalisz wywalczyć choćby punktu w wyjazdowym pojedynku z Chojniczanką Chojnice. Spotkanie 9. kolejki II ligi podopieczni Ryszarda Wieczorka przegrali 0:3. Tym samym piątkowy rywal „trójkolorowych” nadal szczyci się mianem niepokonanego na własnym terenie.

Ekipa znad Prosny była świadoma tego jak trudne ma przed sobą zadanie. W tym sezonie jeszcze żadnej z drużyn nie udało się wywieźć z Chojnic choćby punktu. Podopieczni Ryszarda Wieczorka liczyli, że w piątek przerwą dobrą passę chojniczan, szybko jednak przekonali się, że zrealizować ten  ambitny plan będzie szalenie ciężko.

Gospodarze czuli się na własnym stadionie silni i pewni, czego wyraz dali już w szóstej minucie. Najpierw kompletnie zakręcili kaliską defensywą, po czym świetnym strzałem zza pola karnego kaliskiego golkipera pokonał Maciej Kona. Nic dziwnego, że po takim początku miejscowi nabrali jeszcze większej pewności siebie i robili wszystko, by udowodnić, kto rządzi na murawie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 24. minucie Maciej Krakowiak skapitulował po raz drugi, tyle że tym razem przyszło mu bronić rzut  karny. Po tym jak sędzia   dopatrzył się zagrania ręką u Mateusza Mączyńskiego „jedenastkę” pewnie zamienił na bramkę Robert Ziętarski. W pierwszej połowie więcej goli nie ujrzeliśmy. Po powrocie na murawę trener Ryszard Wieczorek dokonał aż pięciu zmian, ale tym razem pomoc graczy rezerwowych nie na wiele się zdała, bo również po zmianie stron karty rozdawali miejscowi. W 61. minucie Szymon Skrzypczak  krótkim, dokładnym podaniem przekazał futbolówkę wbiegającemu w pole karne Krystianowi Wachowiakowi, a ten przechytrzył dwóch kaliskich obrońców i precyzyjnym strzałem nad głową Macieja Krakowiaka umieścił piłkę w siatce ustalając wynik na 3:0.

1. kolejka II ligi sezonu 2020/2021, 16.10.2020 r., Stadion Miejski przy ul. Mickiewicza 12 w Chojnicach

Chojniczanka Chojnice – KKS Kalisz 3:0 (2:0)
1:0 Maciej Kona 6. min, 2:0 Robert Ziętarski 20. min (k), 3:0 Krystian Wachowiak 61. min.

Żółte kartki: Maciej Kona (Chojniczanka), Mateusz Gawlik, Bartosz Waleńcik, Mateusz Mączyński, Daniel Kamiński (KKS).

KKS Kalisz: Maciej Krakowiak – Mateusz Gawlik, Bartosz Waleńcik, Bartłomiej Maćczak (67. Mateusz Majewski), Mateusz Mączyński (73. Sebastian Kaczyński), Michał Borecki (67. Tomasz Hołota), Marcin Radzewicz, Adrian Łuszkiewicz, Nikodem Zawistowski, Daniel Kamiński (46. Robert Tunkiewicz), Kamil Sabiłło (46. Jakub Chojnowski).

Chojniczanka Chojnice: Paweł Sokół – Krystian Wachowiak, Marcin Grolik, Martin Klabnik, Michał Grobelny, Mateusz Klichowicz (84. Michał Sacharuk), Paweł Czajkowski, Robert Ziętarski (77. Adrian Rakowski), Maciej Kona, SergiyNapolov (72. Artur Pląskowski), Szymon Skrzypczak (72. Kamil Orlik).