Anna Długaś znów na najwyższym stopniu podium w "czasówce"

2020-07-28 19:00:00 KTK Kalisz

Za nami kolejna odsłona szosowego Pucharu Polski. Zmagania tym razem odbywały się w Koziegłowach. Tradycyjnie, dużych powodów do radości dostarczyła nam Anna Długaś. Kaliska zawodniczka nie miała sobie równych w jeździe indywidualnej na czas, zdecydowanie wygrywając tę konkurencję.

Kaliszanka pokonała dystans 10 kilometrów w czasie 14:55,51 i był to zdecydowanie najlepszy wynik w kategorii juniorek młodszych. W pierwszym dniu Pucharu Polski nieźle zaprezentowali się także Kamil Dolak, który wśród juniorów młodszych był dziesiąty oraz Kacper Gieryk. Ten drugi zawodnik był czternasty w grupie juniorów.

Drugi dzień zmagań to tradycyjnie wyścigi ze startu wspólnego. W zmaganiach juniorów, mocno i równo pojechał Konrad Trzęsowski, który zajął 5. miejsce, tracąc nieco ponad 1 minutę to zwycięzcy – Szymona Korniaka z Torunia. Anna Długaś również zawzięcie walczyła o jak najwyższą lokatą. Kaliszanka na metę wpadła jako ósma, uzyskując czas 1:21,29. Nieco dalsze pozycje zajęli finiszujący w peletonie juniorzy młodsi: Kamil Dolak (23. miejsce), Mateusz Olejnik (45. miejsce) i Adrian Gorwa (71. miejsce). Wszyscy przemierzyli dystans 78,5 kilometrów w czasie 2:06,24.