Społeczne

#AktywujemySzałe - Charytatywne wydarzenie w Opatówku dla Jagódki

2021-08-30 08:15:48 red.

Za nami pierwsza edycja projektu #AktywujemySzałe organizowanego przez kaliskie fundacje Pomaganie Jest Trendy oraz Bread of Life, przy współpracy gminy Opatówek. W trakcie imprezy zebrano na rzecz chorej na SMA Jagódki dokładnie 14 360,84 zł, 5 Euro, 500 Forintów, 20 Franków Szwajcarskich, a atrakcji nie brakowało.

Pomaganie Jest Trendy
Pomaganie Jest Trendy
Przejażdżki kucykiem, spacer z alpakami, przeciąganie aut terenowych, jazda quadami, paintball, wiejskie jadło i food trucki to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały w sobotę 28 sierpnia na terenie imprezy przy głównej plaży w Szałem. Główną atrakcją były jednak koncerty, a zagrali tego wieczora m.in. Ben Vito, LOrd oraz europejskiej sławy artysta Lui Carlos Ferreira – były członek legendarnej grupy Bad Boys Blue.
 
Około 3 tygodni temu zwróciła się do nas mama Jagódki z prośbą o pomoc, w tym samym czasie nawiązała ona współpracę z Tomkiem Jeżykiem z Bread of Life oraz Krzysztofem Baranem, dlatego po raz kolejny postanowiliśmy zrobić coś fajnego, co pomoże Jagódce, ale również będzie pierwszym krokiem w kierunku aktywowania kultowej dla Kaliszan plaży w miejscowości Szałe. Projekt bez wątpienia będziemy kontynuować z naszego ramienia z Marcinem Pytlińskim, Tomaszem oraz Krzysztofem i rozwijać. Jeśli udało nam się w trzy tygodnie zorganizować taką imprezę i zachęcić do uczestnictwa sporą grupę uczestników, to może być tylko lepiej – powiedział prezes fundacji Pomaganie Jest Trendy.
 
O godzinie 15:00 odbył się również mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacją Wenezueli, składającej się z teamu BHP Consulting Kalisz i reprezentacją Opatówka, w której skład weszli Radni miejscy.

Po zawziętym, choć wyrównanym meczu reprezentacji Kalisz/Opatówek z reprezentacją społeczności wenezuelskiej “BHP Consulting”, nasi wygrali 2:1 w rzutach karnych, po spektakularnej obronie byłego zawodnika KKS Kalisz Bartłomieja Gorzkiewicza. W drużynie zagrali radny Kalisza Eskan Darwich, radny Opatówka Zbigniew Muzalewski czy ojciec i dziadek Jagódki, dla której mecz ten się odbył.

Impreza zorganizowana została pod hasłem #AktywujemySzałe, albowiem pod tym hasłem fundacja Pomaganie Jest Trendy w przyszłym roku planuje wspólnie z Gminą Opatówek aktywować kultową dla Kaliszan plażę, gdzie co tydzień odbywać się mają imprezy dzienne dla rodzin oraz wieczorne dla młodzieży z udziałem znanych DJów.

Podczas imprezy prowadzona była zbiórka środków na rzecz małej Jagódki chorej na SMA.

Jeśli możesz wesprzyj leczenie Jagódki za pośrednictwem portalu Zostań Aniołem - https://www.zostananiolem.pl/campaigns/%e2%80%bc%ef%b8%8f%e2%80%bc%ef%b8%8fsma-zbieramy-lek-dla-jagody/

Wpłać tradycyjnie Fundacja Bread of life ul. Śródmiejska 24a, 62-800 Kalisz,

40 1090 1346 0000 0001 1420 0591 z dopiskiem dla Jagody

EUR PL 68 1090 1362 0000 0001 3632 4116 z dopiskiem dla Jagody

Podaruj 1% 0000268931 – z dopiskiem dla Jagody

 
 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ