Charytatywnie

69 dni, ponad 6 tys. kilometrów przejechane - Daro na kole dotarł do Szwecji

2021-08-10 13:03:20 red za Daro na kole

Ponad 6 tysięcy kilometrów w nogach ma 54-latek z Sosnowca Dariusz Flesiński, który jedzie na rowerze by pomóc małej Liliance, która cierpi na bardzo poważną chorobę – zespół TAR. "Daro na kole" kręci dla niej kilometry, a za każdy przejechany kilometr podkaliska firma ADECON wpłaca pieniądze na leczenie Lilianki.

fot. fb/Daro na kole
fot. fb/Daro na kole

Dariusz Flesiński, czyli "Daro na kole" ruszył w trasę 2 czerwca. Jedzie rowerem i ma ze sobą mały namiot, dzięki któremu może nocować "pod chmurką". Jego celem w ciągu roku jest przejechanie łącznie 27 krajów i pokonanie 25 tysięcy kilometrów. Za nim 69 dni, i ponad 6 tys. kilometrów w nogach.

- Dzień 69 z 365 na rowerku po Europie. Dzisiaj pokonałem 99 km z Forshaga do Säflle. Po raz kolejny przekonałem się, że nie można oceniać dnia po jego początku, trzeba cierpliwie czekać na zakończenie- tak było i tym razem. Zaczęło się nieciekawie, czekałem do 11 aż niebo się wypłacze. W końcu ruszyłem do Karlstad. Słonko nieśmiało przebijało się przez chmurki. Dopiero po telefonie od Marzenki wyszło na dobre. W dobrym nastroju dojechałem więc do Karlstad, aby obejrzeć z perspektywy rowerzysty to miasto. Zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Jest miastem nowoczesnym, a z punktu widzenia rowerzysty, bardzo przyjemnym do jazdy- jeździ się bezstresowo i bezpiecznie. Pooglądałem je z 2 godziny i postanowiłem jechać na nocleg do miejscowości Säflle. Lecz w miasteczku Välberg zostałem uprowadzony przez Łukasza, Polaka, który zaprosił mnie do siebie na kawę i Polską kiełbachę. Przekonałem się po raz kolejny o życzliwości Polaka do Polaka ale na obczyźnie. Gospodarze domu, Olga i Łukasz, ugościli mnie kiełbasą i szaszłykami z grilla, kawką, a przede wszystkim sympatyczną rozmową. Są ludźmi bardzo otwartymi, wesołymi i życzliwymi- bardzo mile będę Ich wspominał. To co dobre szybko się kończy. Musiałem pożegnać przemiłych gospodarzy, ich córeczkę i ruszyć w dalszą drogę. Jestem obecnie na campingu ok 5km za miejscowością Säflle. Dalszy ciąg przygód jutro – czytamy na profilu facebookowym Daro na kole.

 

W celu pomaga mu firma ADECON, która zarządza światowym biznesem w branży transportowej - spod kaliskiej miejscowości Dębe i zapłaci 4️0️ groszy za każdy przejechany przez niego kilometr trasy.

Równolegle, w Internecie trwa zbiórka pieniędzy dla chorej Lilianki. Koszt operacji to 315 tysięcy złotych. Potrzebnych jest jeszcze ponad 100 tysięcy. Każdy może dołożyć swoją cegiełkę! http://siepomaga.pl/lilkamacura

Liliana Macura ma 3 latka i urodziła się z bardzo poważną chorobą – zespołem TAR. Choroba doprowadziła u niej do poważnych deformacji rączek i nóżek. Zespół TAR charakteryzuje się małopłytkowością krwi, obustronnym brakiem kości promieniowych w rączkach oraz innymi nieprawidłowościami w budowie kośćca. 

Podróż Daro będzie można śledzić na kanale YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCeCu6R8vQKJhm-cWVwb7hAQ/videos

Jeśli chcecie poznać historię małej Lilianki, przeczytacie ją TUTAJ.

https://www.facebook.com/daronakole 

https://www.facebook.com/AdeconTransport 

Zachęcamy do przyłączenia się i wspierania akcji.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ