Polityka

Incydent z udziałem jednego z posłów! Zatrzymany 81-letni mężczyzna. KOD wydał oświadczenie w tej sprawie

2023-09-26 19:44:42 red.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia z udziałem posła na Sejm RP Piotra Kalety, do którego doszło 25 września na terenie powiatu kaliskiego. 

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

25 września, wieczorem policjanci przyjęli zawiadomienie z którego wynikało, że poseł na Sejm RP Piotr Kaleta podjął interwencję wobec mężczyzny, który miał niszczyć jego plakaty wyborcze. W trakcie interwencji doszło do nieporozumień między mężczyznami. Zawiadamiający miał zostać uderzony drzwiami od pojazdu. W wyniku tego pokrzywdzony przewrócił się na ziemię. 

Sprawca zdarzenia został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że to 81-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzuty m.in. naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego oraz gróźb karalnych. Prokuratura Rejonowa w Kaliszu zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

W odrębnym postępowaniu policjanci będą zajmować się sprawą niszczenia plakatów wyborczych.

Jak twierdzi poseł Piotr Kaleta, został potrącony przez 81-letniego mężczyznę, a miał być nim członek Komitetu Obrony Demokracji w Kaliszu.

– Wczoraj ujawniłem człowieka, który niszczył moje plakaty. Jest to działacz kaliskiego KOD-u – powiedział. – Zrobił to świadomie.

Lider KOD w Kaliszu wydał oświadczenie w tej sprawie, w którym zaprzecza jako by sprawca miał być kiedykolwiek związany z tą organizacją. 

 

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować