Kultura

Inauguracja Roku Akademickiego UTW

2019-10-16 14:00:00 www.kalisz.pl

Uniwersytet Trzeciego Wieku Calisia zainaugurował kolejny rok akademicki. Semestr rozpoczęło 520 słuchaczy.

fot. kalisz.pl
fot. kalisz.pl

W Polsce istnieje ponad pół tysiąca Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Ten kaliski działa już od 14 lat, proponując swoim studentom zajęcia w kilkudziesięciu różnorodnych sekcjach tematycznych. Organizacja ta ma ogromną wartość społeczną, animując życie seniorów w naszym mieście.

- Ze swoją pasją, zaangażowaniem, aktywnością i nieustającym głodem wiedzy możecie być wzorem dla dzieci i wnuków. Zawsze podkreślam, że kaliscy seniorzy inspirują i wprawiają w podziw. Wasza energia i radość, którą czerpiecie z życia, są zaraźliwe. Nie sposób przecenić działania seniorów na rzecz Kalisza. Jestem dumny, że mogę z Państwem współpracować. Wspólne przedsięwzięcia sprawiają, że skuteczniej możemy rozstrzygać istotne sprawy dotyczące osób starszych, odpowiadać na ich najważniejsze potrzeby i rozwiązywać problemy – powiedział podczas inauguracji roku akademickiego prezydent Krystian Kinastowski.

Po przemówieniach zaproszonych gości i immatrykulacji słuchacze wzięli udział w pierwszych zajęciach. Wykład inauguracyjny pt. „Przeszczepianie komórek krwiotwórczych - po co i u kogo?” wygłosił prof. Jacek Wachowiak.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ