Społeczne

Impreza halloweenowa w Kaliszu zakończona ugodzeniem nożem

2021-09-20 14:00:00 BK

Impreza halloweenowa z udziałem dzieci w jednym z mieszkań przy Alei Wolności w Kaliszu zakończyła się bójką i użyciem noża. 20 września ruszyła sprawa w Sądzie Rejonowym w Kaliszu o usiłowanie zabójstwa przez 31-latka.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Do groźnego zdarzenia doszło 31 października 2020 roku. W jednym z lokali mieszkalnych przy Alei Wojska Polskiego w Kaliszu odbywało się spotkanie halloweenowe z udziałem dzieci. Do oskarżonego obecnie Marcina i jego partnerki przyszedł Kamil z małżonką. Rozmowom towarzyszyły spore ilości alkoholu a także zabawa w malowanie twarzy. W pewnym momencie doszło do ostrej bójki, podczas której miał zostać użyty nóż. Marcin miał ugodzić nim Kamila. Poszkodowany doznał obrażeń ciała poniżej 7 dni.

20 września w Kaliszu w Sądzie Rejonowym ruszył proces w tej sprawie.

Działając z ewentualnym zamiarem pozbawienia życia Kamila, podczas awantury i szarpania w miejscu zamieszkania pokrzywdzonego, zabrał z kuchni nóż kuchenny o długości ostrza 115 cm, przy użyciu którego zaatakował pokrzywdzonego zadając mu dwa ciosy w okolice kliki piersiowej, w następstwie których pokrzywdzony doznał obrażeń ciała, w postaci dwóch ran ciętych z lewej strony, na wysokości klatki piersiowej, które to obrażenia spowodowały obrażenia ciała naruszające czynności narządów na czas poniżej 7 dni, a jednocześnie naraziły poszkodowanego na niebezpieczeństwo utraty życia lub doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zamierzonego celu nie osiągną z uwagi na obronę poszkodowanego i przybycie na miejsce funkcjonariuszy policji. Czynu tego dopuścił się będąc prawomocnie skazany za usiłowanie zabójstwa - brzmi oskarżenie.

Oskarżony nie przyznał się do winy. Zaprzecza jakoby miał użyć noża. Nie chciał również składać zeznań na sali sądowej. W procesie przygotowawczym zeznał, że doszło do bójki, którą sprowokował poszkodowany. Miał on obrażać jego partnerkę. Doszło do szarpaniny.

Mężczyźni wcześniej się nie znali. Poszkodowany 34-letni Kamil zeznał, że 31-letni Marcin zaatakował go jako pierwszy, bez wcześniejszej kłótni czy konfliktu. Sam noża nie widział, zauważyła go natomiast jego żona. Dopiero podczas udzielania pomocy przez ratowników medycznych okazało się, że poszkodowany został zraniony ostrym narzędziem.

Marcin był już wcześniej skazany prawomocnym wyrokiem za usiłowanie zabójstwa. Obecnie przebywa w Areszcie Śledczym w Ostrowie Wielkopolskim. Zatrzymany został 31 października 2020 a następnie postanowieniem Sądu Rejonowego w Kaliszu z dnia 3 listopada 2020 r. tymczasowo aresztowany został na okres 3 miesięcy tj. do dnia 29 stycznia 2021 r., które następnie Postanowieniem Sądu Okręgowego w Kaliszu z dnia 22 stycznia 2021 przedłużono na dalszy okres 3 miesięcy do dnia 29 kwietnia 2021 r. Postanowieniem Sądu Okręgowego w Kaliszu z dnia 26 kwietnia 2021 r. tymczasowe aresztowanie przedłużono na okres 2 miesięcy tj. do dnia 28 czerwca 2021. 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ