Społeczne

IMGW ostrzega przed oblodzeniem!

2020-11-28 17:18:43 IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 1 stopnia przed oblodzeniem. Spadek temperatury poniżej 0°C spowoduje w wielu miejscach oblodzenie mokrych nawierzchni dróg i chodników.

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna gruntu około -2°C. Prognozowana temperatura maksymalna w dzień 29.11.2020 około 2-3°C.
Uwagi: Brak.

Ważne:
Od: 2020-11-28 23:00
Do: 2020-11-29 08:00

Prognoza na noc 28/29.11.2020 r.
 
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, tylko na południu i wschodzie miejscami całkowite. Okresami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na północnym zachodzie i zachodzie także deszczu. W Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 6 cm do 8 cm. Lokalnie w centrum i na zachodzie kraju mgły🌫, także marznące, ograniczające widzialność do 300 m.
 
Temperatura minimalna od -3°C na południowym wschodzie, około -1°C w centrum, do 2°C na północnym zachodzie i 4°C na wybrzeżu; w rejonach podgórskich Karpat miejscami spadek temperatury do -8°C.
 
Spadek temperatury poniżej 0°C spowoduje w wielu miejscach oblodzenie mokrych nawierzchni dróg i chodników.
Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, północno-zachodni i północny. W Tatrach i Sudetach porywy wiatru do 60 km/h. W Karpatach zawieje i zamiecie śnieżne.
 
Aktualnie obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne.
Więcej informacji o nich na: https://meteo.imgw.pl/dyn/?osmet=true

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ