Ile na oświatę?

2011-02-22 21:05:36 Aga

Kaliska oświata kosztować nas będzie w tym roku około 160 milionów złotych. Kwota ta stanowi około 40% środków miejskiego budżetu. Na co konkretnie zostaną przeznaczone pieniądze?

Z pieniędzy tych:
- 38 mln zł trafi do szkół podstawowych,
– 26,5 mln zł do szkół zawodowych,
- 24,2 mln zł do gimnazjów,
- 19,6 mln zł do liceów ogólnokształcących,
- 18,8 mln zł do przedszkoli,
- 4,5 mln zł do szkół podstawowych specjalnych,
- prawie 4 mln zł do specjalnych ośrodków szkolno – wychowawczych,
- 3,5 mln zł do szkół artystycznych,
- 3,4 mln zł do centrów kształcenia ustawicznego i ośrodków doskonalenia zawodowego,
- 2,5 mln zł do szkół zawodowych specjalnych,
- 2,3 mln zł do świetlic,
- 2,4 mln zł do młodzieżowych ośrodków wychowawczych,
- ok. 1 mln zł do poradni psychologiczno – pedagogicznych, młodzieżowych domów kultury i internatów.
Jakieś środki, jednak już znacznie mniejsze, trafią także do schronisk młodzieżowych oraz liceów profilowanych. Przeznaczone zostaną również na dowożenie uczniów do szkoły, stołówki szkolne czy dokształcanie nauczycieli.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ